Katarzyna Skorupa po 9 latach wróciła do Polski i zagra w Radomce Radom

2020-07-29 16:11
Katarzyna Skorupa
Autor: Jakub Piasecki/CYFRASPORT Katarzyna Skorupa

To wielki powrót gwiazdy siatkówki do naszej ligi. Po latach występów za granicą w ekstraklasie pań w przyszłym sezonie zobaczymy Katarzynę Skorupę, czołową polską rozgrywającą, 150-krotną reprezentantkę kraju. Pozyskanie znakomitej siatkarki ogłosiła w środę Radomka Radom.

Ostatnio Skorupa grała we Włoszech, w ekipie Monzy, a od 2011 roku reprezentowała wyłącznie barwy klubów zagranicznych – we Francji, Azerbejdżanie, Włoszech i Turcji. Jest rodowitą radomianką, nie dziwi więc wybór klubu na kolejny sezon. Teraz poprowadzi grę ekipy, której trenerem jest Włoch Riccardo Marchesi i która zgłasza aspiracje do wysokich miejsc w rozgrywkach. Może w tym pomóc Skorupa, bo to najbardziej doświadczona i niezwykle utytułowana polska rozgrywająca. W każdym kraju, w którym dotychczas grała, zdobywała mistrzostwo lub w najgorszym razie wicemistrzostwo ligi.

Których siatkarzy Vital Heynen zabierze na igrzyska do Tokio? Oto nasza dwunastka

Występowała także w reprezentacji Polski, wraz z którą w 2008 roku wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Pekinie. W drużynie narodowej pełniła także rolę kapitan zespołu. W ostatnich latach zrezygnowała jednak z gry w kadrze.

Polska - Szwajcaria: Zwycięstwo po tie-breaku [WYNIK]

Sporo osiągnięć zaliczyła w Italii, między innymi mistrzostwo w 2015 r., Superpuchar i Puchar Włoch, ma też na koncie medale klubowej Ligi Mistrzyń. Ostatnim dużym wyczynem Skorupy w Serie A było srebro ligowe z Novarą w 2018 roku.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE