Wilfredo Leon i Vital Heynen

Autor: CEV / Materiały prasowe Wilfredo Leon i Vital Heynen

Komentatorzy zrugali Leona. Nie zostawili na nim suchej nitki, wszystko poszło na żywo

2021-09-02 20:15

Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz na mistrzostwach Europy, choć... problemów nie brakowało! Biało-czerwoni stracili jednego seta, ale Orły Heynena triumfowały 3:1. Niestety, trudne chwile trwały przez niemal całe spotkanie. W pewnym momencie komentatorzy nie wytrzymali. Ostro zrugali Wilfredo Leona. Wszystko usłyszały setki tysięcy kibiców śledzących spotkanie w Polsacie.

Podopieczni Vitala Heynena dobrze, bo od wygranej rozpoczęli mistrzostwa Europy! Ekipa dowodzona na boisku przez Kurka i Leona długimi momentami miała spore problemy. Biało-czerwoni wygrali 3:1, ale momentami byli srogo karceni przez komentatorów Polsatu Tomasza Swędrowskiego i Wojciecha Drzyzgę. Na początku trzeciego seta mocno oberwało się Wilfredo Leonowi. Nasz największy gwiazdor został zrugany z pozoru błahej sprawy!

NIE PRZEGAP! Ukochana Bartosza Kurka rozgrzewa do czerwoności. Pokazała długie nogi, gorące zdjęcie

Komentatorzy bezlitośni dla Wilfredo Leona

W pewnym momencie świetna zagrywka jednego z naszych zawodników sprawiła Portugalczykom wielkie problemy. Piłka wróciła na naszą stronę, a Leon zamiast zaatakować... powoli rozgrywał akcję z kolegami. - No nie, Wilfredo... - rozpoczęła się tyrada komentatorów tuż po tym, jak było wiadomo, że Leon nie będzie od razu uderzać.

- On powinien atakować to od razu z przechodzącej piłki. Wybrał inne rozwiązanie, ale to jest gracz predestynowany, żeby kończyć takie akcje. Gwoździka wbić dla dobrego samopoczucia - kontynuował drugi z komentatorów. - Ja tego nie rozumiem, sorry... Dla mnie to jest niedopuszczalne zaniechanie, na pustej siatce, bez kontrbloku. Łatwiej nie będzie! Po to pracuje zagrywający. To się może potem bardzo zemścić - dodawał ekspert Polsatu.

Polscy siatkarze triumfowali w pierwszym meczu 3:1 z Portugalią. Drugi mecz podopieczni Vitala Heynena zagrają w sobotę. Przeciwnikami naszego zespołu będzie kadra Serbów.