Siatkówka, siatkarze, Polacy, reprezentacja Polski

i

Autor: FIVB Polscy siatkarze i triumfujący rozgrywający reprezentacji USA Micah Christenson

Korespondencja „SE” z Bolonii

Łomot siatkarzy z rąk USA, znowu dramatycznie słaby set. Bednorz: Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

2022-07-23 20:42

Porażka polskich siatkarzy 0:3 z USA w półfinale Ligi Narodów byłaby do przełknięcia, gdyby nie rozmiar przegranej w trzecim secie – do 13! Takiego lania w prestiżowych międzynarodowych rozgrywkach Biało-Czerwoni nie zaliczyli od lat. Co gorsza, w trakcie turnieju w Bolonii pojawiło się mnóstwo wątpliwości co do formy naszych graczy w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła.

– Ciężko powiedzieć czemu nie wyszło, ale kluczem jest to, by wyciągnąć z tego spotkania jak najwięcej, żeby to była nasza lekcja – mówił „Super Expressowi” po meczu Bartosz Bednorz, przyjmujący, który wszedł do gry w trzecim secie na ratunek, ale sprawa już była wtedy praktycznie przegrana. Polakom nie szło nic, byli dramatycznie słabi w przyjęciu, nie potrafili skończyć ataków, nadziewali się na blok i świetną obronę Amerykanów. – Z perspektywy dwóch pierwszych setów można powiedzieć, że graliśmy równo. Zadecydowała chłodniejsza głowa Amerykanów w końcówkach, doprowadzili do stanu 2:0, a w trzecim secie byli na takiej fali, że ciężko było ich powstrzymać. Staraliśmy się wejść, odrobić straty, ale nie jest to łatwe. Musimy się podnieść, nie mamy dużo czasu, bo w niedzielę gramy o trzecie miejsce – dodaje Bednorz, którego pytamy o powtarzającą się słabość i pełną niemoc w jednym secie, a przecież podobnie było z Iranem.

Bartosz Kurek kontruje dziennikarkę: To nie jest najmądrzejsze pytanie [WIDEO]

– Na pewno trzeba nad tym pracować, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Tak znacząca przewaga pokazuje, że tracimy koncentrację i dajemy zagrać serię przeciwnikowi. To się nie powinno zdarzyć. Nie powiedziałbym, że to był brak pewności siebie, bo każdy z nas gra na wysokim poziomie, także w klubach. Po prostu taki jest sport, czasem się wygrywa, czasem przegrywa. Dwa sety nie pokazywały, by ktoś nas lał. Trzeci to pokazał. Trzeba z tego wyciągnąć wnioski – mówi Bednorz, który docenia klasę rywali.

Sonda
Czy polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata?

– Amerykanie bardzo dobrze zagrali w obronie, pod tym względem byli przygotowani na nas, potem już tylko dochodziła u nich chłodna głowa na wysokich piłkach, dobra gra Micaha Christensona, który wrócił do zespołu i zmienił kompletnie jakość tej drużyny. To było widać, było nam ciężko z tym sobie poradzić. Ale to przeszłość i myślimy teraz wyłącznie o grze o brąz – kwituje Bednorz. Czy nasi zdołają się podnieść po tym rzadkim łomocie, to zupełnie inna sprawa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze