Autor: Cyfrasport Polska – Chiny RELACJA NA ŻYWO Mecz siatkarzy Polska – Chiny WYNIK LIVE Polska – Chiny dzisiaj 8.10 NA ŻYWO

kwalifikacje do igrzysk

Polacy wygrywają z Chinami po tie-breaku! Było blisko sensacji, ale Biało-Czerwoni znów pokazali moc

2023-10-08 15:39

Polska – Chiny WYNIK. Mecz Polaków z Chinami nie miał w zasadzie żadnego znaczenia - Biało-Czerwoni mieli już pewny awans, a gospodarze nie mieli na niego szans. Podopieczni Grbicia walczyli jednak o przedłużenie serii bez porażki i w pewnej chwili wydawało się, że nie uda się jej podtrzymać, bo Chińczycy prowadzili już 2:1 w setach! Na szczęście Polacy w porę się obudzili, zdeklasowali rywala w czwartym secie, a w tie-breaku wygrali na przewagi i zakończyli zwycięstwem niezwykle udany, ale i wyczerpujący sezon. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Polska - Chiny na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Polska – Chiny RELACJA.

Polska - Chiny 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14)

Polska: Bednorz, Bołądź, Fornal, Huber, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Leon, Łomacz, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Chiny: Dai, Jiang Chuan, Li, Miao, Peng Shikun, Qu, Wang B., Wang D., Wang H., Yang, Yu, Yu Yaochen, Zhang, Zhang Jingyin.

Polska - Chiny

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

16:14

KOOOONIEEEEC! Polacy wygrywają 24. mecz z rzędu i kończą zwycięstwem wspaniały sezon!

15:14

Huber dobrze ze środka, kolejna meczowa dla Polski!

14:14

Polacy mieli kontrę, ale nie skończyli... gramy na przewagi.

14:13

Fornal skutecznie z lewego skrzydła, piłka meczowa!

13:13

Bardzo mocna zagrywka Semeniuka, mimo to Chińczycy zdołali wyprowadzić atak.

13:12

I znów Fornal skutecznie!

12:12

Kolejny blok Polaków ląduje w aucie niestety, Grbić bierze czas.

12:11

Fornal skutecznie z drugiej linii!

11:11

Ajjjj, blok na Zhangu, ale piłka wchodzi w aut...

11:10

Poprosiliśmy o punkt przy własnej zagrywce i jest! Semeniuk blokuje atak rywala!

10:10

Huber trafia w samą linię, ale potrzeba punktów z zagrywki też.

9:10

Fornal psuje zagrywkę...

8:9

Ale Zhang też się nie myli, wciąż nie możemy odzyskać prowadzenia.

8:8

Semeniuk skutecznie z drugiej linii!

7:8

Skuteczny atak Zhanga. Potrzebujemy obrony takiej, jak w poprzednim secie.

6:6

Chińczycy atakują w aut!

4:6

Atak Polaków zablokowany, Chińczycy na prowadzeniu, Grbić bierze czas.

4:5

Bołądź, który zdobył kilka punktów bezpośrednio z zagrywki w poprzednim secie, teraz zagrał w siatkę. A Peng zagrywa asa!

3:3

Huber psuje zagrywkę.

2:2

Ajjj, mieliśmy kontrę, jednak Semeniuk został zablokowany! Szkoda.

2:1

Dobry atak Hubera ze środka.

1:1

Mieliśmy szansę na obronę ataku Chin, jednak nie udało się dobrze podbić piłki.

Zaczynamy tie-break, serwują Chińczycy.

25:9

NIESAMOWITE! Bołądź znów serwuje asa i Chińczycy nawet nie doszli do dwucyfrowej liczby punktów!

24:9

Przechodząca, rozegranie do Semeniuka i ten zdobywa 24. punkt, piłka setowa!

23:9

As serwisowy!

22:9

Obrona, rozegranie, Fornal z drugiej linii i bomba w pole Chińczyków. Ależ lanie.

21:9

Kontra, blok-aut, Bołądź póki co nie schodzi z pola serwisowego.

20:9

As serwisowy Bołądzia!

19:9

Błąd w odbiorze Chin, kolejna kontra i bezlitośnie ją wykorzystujemy.

18:9

Bardzo długa akcja, ale ostatecznie udało się Polakom skontrować rywali! Pędzimy w stronę tie-breaka.

16:8

Przechodząca po serwisie Hubera, Bołądź nie zastanawia się tylko uderza z pierwszej piłki i mamy kolejny punkt.

14:8

Fornal prawie obronił atak rywala, ale no właśnie - prawie...

13:7

Zhang skutecznie, dopiero teraz zakończyła się seria Polaków.

13:6

Atak w siatkę rywali.

12:6

As serwisowy Łomacza, trener Chin w parę minut wykorzystuje obie przerwy!

11:6

Teraz Popiwczak broni, Huber kończy kontrę, ależ seria.

10:6

As serwisowy Łomacza! Tak to powinno wyglądać!

9:6

Znów Polacy dobrze w obronie i Semeniuk z drugiej linii powiększa przewagę! Trener Chin bierze czas.

8:6

Teraz się udało wybronić, Fornal skutecznie kontruje i mamy dwa punkty przewagi!

6:6

Fornal blokował Zhanga, lecz nie udało się podbić tej piłki w obronie.

6:5

Kłos bardzo dobrze ze środka!

4:4

Bardzo waleczni są w przyjęciu Chińczycy, udaje im się odebrać niemal każdą piłkę.

3:2

I znów blok! Po raz pierwszy od dłuższego czasu prowadzimy!

2:2

Nie skończyliśmy ataku, na szczęście blokujemy kontrę rywali!

1:2

Błąd Fornala na zagrywce, nie zaczynamy dobrze w tym elemencie.

Zaczyna się czwarty set, serwuje Polska.

22:25

Dobra zagrywka Fornala, ale rywali i tak przyjmują, wyprowadzają skuteczny atak i prowadzą już 2:1 w setach!!!

22:24

Jeszcze nie teraz, Yu zagrywa w aut.

21:24

Piłka setowa dla Chin...

20:23

A teraz nie kończymy swojego ataku, Chiny skutecznie kontrują.

18:21

Semeniuk trafia po długiej akcji. Polacy mogli być już w naprawdę wielkich tarapatach.

17:21

As serwisowy Yu...

17:19

Wang myli się w ataku! Trener Chin od razu reaguje i bierze czas.

15:19

Zhang serwuje asa, Grbić znów bierze czas!

15:18

Boładź serwuje w siatkę, tak strat nie odrobimy...

13:16

Huber wyblokowany, kontra i strata się powiększa...

13:15

Atak Polaków zablokowany, dwa punkty przewagi Chin i Grbić musi wziąć czas!

13:14

Zhang świetnie na lewej stronie, Polacy nie potrafią zablokować rywali, a jeśli się wybronić, to nie potrafimy skontrować

11:12

A teraz Kłos psuje zagrywkę...

10:10

Znów Kłos dobrze, ale to są punkty póki co przy zagrywce rywala.

9:9

Kłos dobrze ze środka!

8:9

Polacy mieli okazję na kontrę i powrót na prowadzenie, lecz jej nie wykorzystali. Oby to się później nie zemściło.

7:7

Mieliśmy kontrę Bołądź obija blok rywali i mamy remis!

5:6

Fornal nie kończy, rywale jednak też nie wykorzystują kontry, za to Bołądź jest już skuteczny!

3:5

Bołądź zablokowany, dwa punkty przewagi rywali!

3:4

Ale rywale nie odpuszczają, Wang skutecznie ze środka.

3:3

Semeniuk skutecznie po skosie z lewej strony.

2:2

Teraz Kłos już się nie myli.

1:2

Kłos atakuje w aut, mała przewaga rywali.

1:1

Niezła obrona Fornala, ale piłka spada po drugiej stronie w aut.

Zaczyna się trzecia partia. serwują Chiny.

Niespodziewanie mamy 1:1 w setach i nie będzie szybkiego zakończenia spotkania.

23:25

Leon zablokowany i Chiny wygrywają drugiego seta!

23:24

Yu serwuje, Polacy źle przyjmują i piłka setowa dla Chin!

23:23

Janusz dobrze obronił atak rywali, lecz kiwka Leona nie przeszła przez siatkę...

23:22

Leon wszedł na parkiet i od razu skutecznie atakuje!

22:22

Rywale nie odpuszczają, teraz przebijają się przez blok na prawym skrzydle.

22:21

Na szczęście Yu myli się z zagrywki.

21:21

Dobra zagrywka Hubera, jednak Chiny wyprowadzają skuteczny atak mimo to.

21:20

Semeniuk dobry atak z lewej strony.

20:20

Piłka po zagrywce Fornala wróciła na naszą stronę, ale zaraz potem uciekła z palców Semeniuka, szkoda tego błędu.

20:19

Chińczycy przerywają naszą serię skutecznym atakiem, ale zaraz potem mylą się na zagrywce.

19:18

Znów piłka wraca do nas, Huber nie rozgrywa tylko kiwa od razu i znów mamy prowadzenie! Czas dla trenera Chin.

18:18

Obrona, Fornal przebija na drugą stronę sposobem dolnym i robi to tak precyzyjnie, że rywale tego nie odbierają!

17:18

UF! Polacy mieli aż cztery okazje do skończenia ataku, ale Bołądź zrobił to dopiero za piątym razem.

16:17

Przekroczenie linii przy zagrywce przez Yu, punkt dla nas.

15:17

Blok na Bołądziu, Chiny zwiększają przewagę, Grbić znowu bierze czas!

15:16

Fornal źle atakuje, piłka wraca na stronę Polaków, którzy popełnili błąd i Chiny znów na prowadzeniu.

15:15

Mocna zagrywka Semeniuka, ale piłka wychodzi na aut niestety.

13:13

A jednak remis, piłka poszła po palcach jednego z naszych zawodników.

14:12

Zhang myli się w ataku, aut!

12:11

As serwisowy Fornala, odzyskujemy prowadzenie!

11:11

Pomyłka Li na zagrywce, punkt dla nas.

10:11

Bardzo mocny serwis rywali, nieporozumienie w naszych szeregach przy rozegraniu i nawet nie wyprowadzamy ataku. Grbić bierze czas, pierwsze prowadzenie Chin!

9:9

Fornal po taśmie w aut i nagle jest remis!

8:7

Fornal po skosie nie przebija nawet na drugą stronę, Chińczycy nieco doskoczyli.

8:5

Przyjęcie nie wyglądało najlepiej, lecz dobre rozegranie do Bołądzia, który świetnie atakuje z prawej strony.

7:4

Tym razem Fornal już nie dał wątpliwości przeciwnikom i pewnie uderza.

6:4

Nie kończymy swojej akcji, piłka po chwili do nas wraca, ale teraz zostaliśmy zablokowani.

6:2

I kolejny blok na Chińczykach! Świetnie funkcjonuje ten element dzisiaj, zwłaszcza w drugim secie. Przerwa dla trenera Chin.

4:1

Chińczycy w końcu wygrali swoją akcję, ale zaraz potem świetnie ze środka z drugiej linii uderza Semeniuk.

3:0

Fornal blokuje po raz trzeci, niesamowite.

2:0

I znów blok Fornala, bardzo dobry początek.

1:0

I już punkt zdobyty przy zagrywce po dobrym bloku Fornala!

Zaczynamy drugiego seta, teraz serwują Polacy.

25:20

Kolejna akcja, znów do Hubera i teraz już skutecznie! Mamy pierwszego seta!

24:20

Jeszcze nie teraz, zerwany atak Hubera ze środka leci w aut.

24:19

Kiepski atak gospodarzy, ale Polacy nie porozumieli się dobrze w obronie.

24:18

Jiang serwuje w aut, piłka setowa dla Polaków.

23:18

Jeszcze nie będzie setowej, skuteczny atak rywali.

23:17

Semeniuk potężnie obija blok rywali i piłka leci w aut. Powoli zamykamy seta.

22:17

Jiang teraz skutecznie z prawej strony, seria Bołądzia na zagrywce przerwana.

22:16

Zhang uderza w aut, przewaga Polaków rośnie.

21:16

Bardzo dobry serwis Bołądzia, złe rozegranie rywali i Yu uderza prosto w siatkę. Kolejna przerwa dla trenera naszych rywali.

20:16

Świetne uderzenie Fornala.

18:15

Ale teraz dobra akcja gospodarzy, dobry serwis, przechodząca piłka i uderzenie bez rozegrania daje punkt Chinom.

18:13

Dobry blok Polaków i podwyższamy prowadzenie!

16:13

Leon wszedł na zagrywkę, lecz nie zdołał zaskoczyć przyjmującego rywali. Dobra akcja Chińczyków.

16:12

Bardzo dobry serwis rywali, ale jeszcze lepsze przyjęcie i udało się zdobyć kolejny punkt z ataku.

14:10

Chińczycy znów mieli kontrę i znów jej nie wykorzystali, punkt dla Polaków po dłuższej akcji.

13:10

A teraz bardzo dobry blok Chińczyków na Bołądziu!

12:8

Uf, rywale mieli kontrę, której na szczęście nie wykorzystali - ponowiony atak Polaków już skuteczny.

10:7

I znów - była szansa na blok, ale piłka minimalnie leci w aut.

9:5

Kontra Polaków, piłka trafia do Fornala na lewą stronę i ten zdobywa punkt. Trener Chin bierze czas.

7:5

Prawie udało się zablokować atak rywali, lecz piłka po bloku wylądowała na aucie.

7:4

I znów, akcja naszych nieskończona, natomiast teraz mogliśmy się poprawić i to się udało.

5:2

Ale nasi zawodnicy też nie są nieomylni, Chińczycy dobrze zagrali w obronie, lecz na swoje nieszczęście atakują po kontrze w aut.

4:1

Chińczycy nie kończą swojej akcji, robi to natomiast Bołądź i powiększamy przewagę.

2:0

Polacy wykorzystują pierwszą okazję, a zaraz potem blokują atak rywali!

Gramy! Serwują Chińczycy.

Hymny już odegrane, za chwilę zaczynamy!

Awans na igrzyska reprezentacja Polski wywalczyła sobie już wczoraj, wygraną nad Holandią.

Już za kilkanaście minut rozpocznie się ostatni mecz Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich! Polacy awans już mają, natomiast Chińczycy nie mają na to już żadnych szans.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Chiny, który zwieńczy udany dla Polaków turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Start meczu o 13:30, bądźcie z nami!

Polska – Chiny RELACJA NA ŻYWO Mecz siatkarzy Polska – Chiny WYNIK LIVE

Reprezentacja Polski imponuje na światowych parkietach. Polacy w tym roku nie mają sobie równych, przegrali tylko dwa mecze, ale nie miały one większych konsekwencji, bo były to spotkania w grupie Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wygrali te rozgrywki, a później bez porażki przeszli przez całe mistrzostwa Europy, by teraz kontynuować swoją serię w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Ze wszystkich drużyn walczących o awans tylko Polska, USA i Niemcy przechodzą przez ten turniej bez porażki.

Polska – Chiny dzisiaj 8.10 NA ŻYWO WYNIK Siatkówka mężczyzn Polska – Chiny RELACJA

Dobrze byłoby utrzymać tę tendencję, zwłaszcza że Chiny także nie grają już o nic, bo nie mają szans wywalczyć awansu. Wygrana pozwoliłaby utrzymać serię zwycięstw z rzędu polskiej kadry, która trwa już 23 meczów i na pewno byłaby miłym zwieńczeniem tego niezwykle ciężkiego sezonu.