Reprezentacja Polski, Bartosz Kurek

Autor: Cyfra Sport Polska - Chiny O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj 7.07 Liga Narodów Polska - Chiny O której godzinie mecz siatkarzy dzisiaj O której siatkówka dzisiaj Gdańsk czwartek

Polacy wygrywają ostatnie spotkanie w Gdańsku! Podopieczni Grbicia wyeliminowali Słowenię z turnieju finałowego

2022-07-10 22:10

Reprezentacja Polski wygrała swoje ostatnie spotkanie w Gdańsku. Podopieczni Nikoli Grbicie w czterech setach pokonali reprezentację Słowenii, tym samym zespołu Marka Lebedewa nie zobaczymy w turnieju finałowym. "Biało-czerwoni" zakończyli fazę zasadniczą na drugim miejscu i we Włoszech pierwszym przeciwnikiem Polaków będzie Iran. To dobra okazja do rewanżu za wtorkową porażkę, gdzie przegraliśmy po pięciu setach.

Polska - Słowenia 2:1 (25:14;25:23;23:25'25:17)

Polska: Bednorz, Bieniek, Butryn, Firlej, Fornal, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Słowenia: Cebulj, Gasparini, Koncilja, Kosenina, Kovacic, Kozamernik, Mozic, Pajenk, Ropret, Stern T., Stern Z., Urnaut, Videcnik, Vincic.

Zbliża się koniec pierwszego etapu rozgrywek Ligi Narodów 2022. Reprezentacja Polski od dłuższego czasu jest już pewna udziału w turnieju finałowym, który odbędzie się w dniach 20-24 lipca, a gospodarzem będą Włosi. "Biało-Czerwoni" do tej pory wygrali 9 z 11 meczów, lepszymi drużynami były reprezentacje Włoch i Iranu. Nikola Grbic po ostatnim spotkaniu w Gdańsku ogłosi, którzy z zawodników pojadą walczyć o medale.