Jastrzębski Węgiel

Autor: Cyfrasport Jastrzębski Węgiel w półfinale Champions League

Triumf Jastrzębskiego Węgla

Szybko, łatwo i przyjemnie – polski zespół już w półfinale Ligi Mistrzów. To była deklasacja

2023-03-15 19:33

Ledwie pięciu kwadransów potrzebowali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, by ponownie rozbić VfB Friedrichshafen w ćwierćfinałowym spotkaniu siatkarskiej Champions League. Wygrali 3:0, ale już po dwóch setach było wiadomo, że podopieczni Marcelo Mendeza są w półfinale prestiżowych rozgrywek.

Jastrzębianie potężny krok w kierunku najlepszej klubowej czwórki Starego Kontynentu zrobili już tydzień wcześniej, gładko wygrywając trzy sety (17, 16 i 13) na wyjeździe. W rewanżu kwestię awansu rozstrzygnęli bardzo szybko, zwyciężając w dwóch pierwszych partiach. Trzecia też upłynęła pod ich dyktando, ostatecznie ponownie zwyciężyli wicemistrza Niemiec 3:0 (25:14, 25:20, 25:16).

Rywala ekipy z Górnego Śląska wyłoni środowe wieczorne spotkanie Cucine Lube Civitanova – Halkbank Ankara. Z pierwszego meczu zwycięsko wyszła ekipa turecka (3:1) i bronić będzie tej zaliczki na Półwyspie Apenińskim. Włosi w ubiegłym sezonie nie dali rady jastrzębianom w 1/4 finału. W półfinale JW ulegli w bratobójczej rywalizacji późniejszym triumfatorom, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Mistrzowie Polski wciąż mają szansę na obronę tytułu. W ubiegłym tygodniu kędzierzynianie pokonali u siebie 3:2 Itas Trentino. Rewanż we Włoszech zostanie rozegrany w czwartek, 16 marca o godz. 20.30.

Jaki wynik zanotouje Jastrzębski Węgiel w tej edycji Ligi Mistrzów?