Co naprawdę zdarzyło się w zespole Roberta Kubicy w F1? TEN film ujawni wszystko

2020-02-27 16:18
Robert Kubica w Singapurze
Autor: East News

„Drive to Survive” (Jazda o życie) to cykl, który wytwórnia Netflix tworzy od ubiegłego roku. Kamery wchodzą do środka Formuły 1 i pokazują kulisy tego sportu z miejsc, do których postronny obserwator nie ma dostępu. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce rok temu i opisywała wydarzenia z sezonu 2018. W piątek na ekrany wchodzi druga seria, w której widzowie zobaczą wszystko, co działo się w sezonie 2019, kiedy do Formuły 1 wrócił Robert Kubica.

Kubica zdążył odejść z Williamsa, w którym zaliczył fatalny rok jako kierowca wyścigowy. Teraz jest rezerwowym w Alfie Romeo. Była szefowa Roberta Claire Williams zapowiedziała, że film „pokaże prawdę”. Wiadomo, że początkowe sekwencje mają mówić między innymi o olbrzymich problemach brytyjskiego teamu, który wszedł katastrofalnie w poprzedni sezon, spóźnił się na testy, a potem był przez cały czas czerwoną latarnią F1.

– Nie chcę psuć niespodzianki, ale zobaczymy odcinek poświęcony testom w 2019 roku i sądzę, że będziemy w stanie pokazać wersję wydarzeń, której w innym przypadku nie moglibyśmy zaprezentować ludziom – powiedziała Williams w motorsport.com. – Pokażemy krew, pot i łzy i ogrom towarzyszącego bólu. Ludzie czasami widzą sytuację, ale jej nie rozumieją, a jednak wydają sądy.