FATALNY wypadek znanego rajdowca! Jego samochód PRZEKOZIOŁKOWAŁ i wypadł z drogi, dramatyczny widok [WIDEO]

2021-01-22 15:41 PM
Teemu Suninen, Rajd Monte Carlo
Autor: screen YouTube FIA World Rally Championship Teemu Suninen, Rajd Monte Carlo

W czwartek 21 stycznia rozpoczął się Rajd Monte Carlo, inaugurujący sezon mistrzostw świata WRC. Niestety, już na samym początku rajdu doszło do niezwykle groźnie wyglądającego wypadku. Jeden z kierowców nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim pojazdem i najpierw uderzył w skarpę, a później wypadł poza trasę i stoczył się ze wzniesienia.

Mistrzostwa świata WRC to jedna z najbardziej prestiżowych serii rajdowych w sportach motorowych. Całkiem niedawno startował w niej również Robert Kubica, który jednak postanowił wrócić do Formuły 1. W czwartek Rajd Monte Carlo rozpoczął nowy sezon WRC, jednak już pierwszego dnia doszło do niezwykle groźnego wypadku.

Wychowanek Apatora Toruń NIE ŻYJE! Tragiczne wieści potwierdza klub

Teemu Suninen już zakończył swoją rywalizację w tym rajdzie po tym, jak doszczętnie rozbił swojego Forda Fiestę WRC. Fin na jednym z odcinków asfaltowej trasy źle wszedł w zakręt, i tylną częścią pojazdu zahaczył o skarpę. To spowodowało że jego samochód obrócił się, zaczął koziołkować i ostatecznie wypadł po za trasę. Z pewnością kierowcy nie pomogły warunki, ponieważ było bardzo mokro.

Zobacz jeden z najgroźniejszych wypadków w F1 ostatnich lat!

Na nagraniu udostępnionym przez oficjalny kanał WRC widać, że na szczęście kierowca i jego pilot sami opuścili swój pojazd. Niestety, pojazd uległ takim uszkodzeniom, że nie Suninen musiał zakończył już swój udział w Rajdzie Monte Carlo.

Tragiczna śmierć na Śląsku. Sebastian Kuchta nie żyje, pozostawił 11-letniego synka

 - Do momentu wypadku wszystko szło dobrze. Miałem dobre wyczucie rajdówki, a potem w zakręcie wyjechałem minimalnie za optymalną linię przejazdu. Dotknąłem skarpy, wyleciałem z trasy i zniszczyłem klatkę bezpieczeństwa w moim samochodzie – relacjonował Suninen w rozmowie z WRC All Live.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia
Najnowsze