Bartosz Zmarzlik wygrywa we Wrocławiu. Wielkie emocje w finale

2021-07-30 22:13
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik wygrał w Grand Prix we Wrocławiu! Żużlowy mistrz świata, który miał za sobą średnio udany start w Pradze pokazał, że wraca do wielkiej dyspozycji i wygrał we wspaniałym stylu. Jako drugi, na mecie pojawił się Maciej Janowski, który zaczyna notować wybitne występy. Taka postawa Polaków daje wielkie nadzieje na sezon Grand Prix.

Bartosz Zmarzlik we wspaniałym stylu zwyciężył w trakcie Grand Prix Wrocławia. Żużlowy mistrz świata pokazał wielką klasę i bez najmniejszych problemów odniósł bardzo cenne zwycięstwo. Ze świetnej strony na torze stadionu olimpijskiego pokazał się także Maciej Jankowski, który kontynuuje dobrą serię wyścigów. Finał piątkowych zawodów był wyjątkowo zacięty i nie brakowało w nim wielu emocji.

Już od samego początku finału we Wrocławiu wydawać się mogło, że znaczącą rolę w finale odegrają Jankowski i Łaguta, którzy czarowali przed dwoma tygodniami w Pradze. Bartosz Zmarzlik zapowiadał dobry występ i ze swojego zobowiązania się wywiązał, zwyciężając bezapelacyjnie w wyjątkowo zaciętym i nerwowym finale piątkowej imprezy.

Na samym początku biegu finałowego, Sajfudinow wpadł w bandy reklamowe i zaliczył wyjątkowo niebezpieczny upadek. Na szczęście, Rosjanin wstał o własnych nogach i udał się do parku maszyn, jednak sędzia usunął go z wyścigu. Zmarzlik, po powrocie na tor pokazał, czemu cieszy się tytułem mistrza świata i zwyciężył, nie zostawiając odrobiny szans Jankowskiemu i Łagucie.

Na żywo

GP Wrocław

Finał

BARTOSZ ZMARZLIK WYGRYWA WE WROCŁAWIU! To był wyjątkowo emocjonujący finał, w którym walczyli głównie Zmarlik i Janowski, ale to mistrz świata pokazał klasę i zwycięża!

Finał

Wracamy do finału, Łaguta, Zmarzlik i Janowski z ostrzeżeniem.

Finał

Wyglądało to dramatycznie, ale Rosjanin o własnych nogach opuścił tor.

Upadek Sajfutdinowa na trzecim okrążeniu po ataku Macieja Janowskiego!

Finał

Mamy finał! Lista startowa: Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik

Półfinał II

Łaguta i Zmarzlik pozostawili przeciwników w tyle i w pięknym stylu zameldowali się w finale GP Wrocław!

Półfinał II

Skład półfinału II : Zmarzlik, Łaguta, Fredrik Lindgren, Vaculik

Półfinał I

Półfinał przerwany! Sajfudinov przewrócony przez Madsena, Duńczyk wykluczony!

Półfinał I

Lambert wjechał w taśmę!

Półfinał I

Skład pierwszego półfinału: Leon Madsen, Robert Lambert, Emil Sajfutdinow, Maciej Janowski

Bieg 20

Kasparzak znowu bez punktów. Łaguta walczył ze Zmarzlikiem, ale Rosjanin wygrał. 

Bieg 19

Martin Vaculik zwycięża i notuje trzecie zwycięstwo. Sajfudinow cały czas go gonił, ale przegrał minimalnie. Doyle i Lambert stoczyli ciekawą batalię o trzecie miejsce, ale to Brytyjczyk okazał się być tym lepszym.

bieg 19

Bieg 19: Jason Doyle, Martin Vaculik, Emil Sajfutdinow, Robert Lambert

bieg 18

Anders Thomsen zdominował rajd i wygrał bez problemów. Fricke próbował, ale nie był w stanie nadgonić. Tai Woffinden na trzeciej pozycji, a reprezentant Polski kończy bez punktów

Bieg 18

Skład biegu 18: Gleb Czugunow, Tai Woffinden. Anders Thomsen i Max Fricke

Bieg 17

Leon Madsen wygrywa! Wspaniały rajd Duńczyka i potwierdzenie świetnej dyspozycji. Lindgren jechał cały czas za nim, a Jankowski mimo słabego startu minął Zagara i wylądował na trzeciej pozycji.

Bieg 17

Bieg 17: Leon Madsen, Matej Zagar, Fredrik Lindgren, Maciej Janowski

Przerwa na równanie i roszenie nawierzchni!

Bieg 16

Wygrywa Lindgren! Świetny rajd Brytyjczyka, który pokazuje dziś wielką klasę. Lindgren nie był w stanie nawiązać walki i zajął drugie miejsce. Słaby wyścig Kasprzaka, który zaliczył defekt

Bieg 16

Skład biegu 16: Gleb Czugunow, Robert Lambert, Krzysztof Kasprzak i Fredrik Lindgren

Bieg 15

Janowski całkowicie uciekł stawce i pokazał tak piękny rajd, jak przed dwoma tygodniami w Pradze. Fricke toczył walkę o drugie miejsce z Doylem. Ostatecznie jednak Fricke okazał się lepszy!

Bieg 15

Skład biegu 15: Max Fricke, Jason Doyle, Maciej Janowski, Olivier Berntzon

Bieg 14

Sayfudinov wygrywa! Świetna jazda Rosjanina oraz jego rodaka, Łaguta, którzy odpłynęli stawce. Brytyjczyk na trzecim miejscu, a Zagar całkowicie nie liczył się w stawce!

Bieg 14

Skład biegu 14: Tai Woffinden, Emil Sajfutdinow, Matej Zagar, Artiom Łaguta  

bieg 13

Zmarzlik wygrywa! Bartosz Zmarzlik, jak na razie, liderem turnieju! Madsen na drugim, a Vaculik melduje się na trzeciej pozycji

Bieg 13

Skład biegu 13: Anders Thomsen, Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen

Bieg 12

Sajfutdinow prowadził od początku do końca! Świetny rajd Rosjanina, który zwycięża dziś po raz pierwszy. Janowski starał się dogonić, ale zabrakło prędkości. Thomsen wyprzedził Kasprzaka i zostawił Polaka bez punktów.

Bieg 12

Skład biegu 12: Emil Sajfutdinow, Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski i Anders Thomsen

Bieg 11

Zmarzlik wygrywa bezkonkurencyjnie! Świetny start Polaka, który pokazał, że jest w świetnej dyspozycji. Doyle i Zagar walczyli o drugie miejsce, ale to Australijczyk wykazał się większymi umiejętnościami!

Bieg 11

Skład biegu 11: Matej Zagar, Gleb Czugunow, Jason Doyle i Bartosz Zmarzlik

Bieg 10

CO ZA JAZDA VACULIKA! Emocjonalny bieg, w którym zwycięstwo ważyło się do ostatnich sekund! Woffinden i Lindgren walczyli, ale nie mieli szans!

Bieg 10

Powtórka w pełnej obsadzie! Kontrowersyjna decyzja sędziego!

Bieg 10

Bieg przerwany! Upadek Woffindena na pierwszym łuku.

Bieg 10

Skład biegu 10: Martin Vaculik, Olivier Berntzon, Fredrik Lindgren, Tai Woffinden

Bieg 9

Leon Madsen wygrywa bieg nr.9! Artem Łaguta gonił, ale nie zdołał powstrzymać wspaniałej jazdy swojego rywala i musiał zadowolić się drugim czasem. Lambert na trzecim miejscu, Fricke bez punktów.

Bieg 9

Skład dziewiątego biegu: Robert Lambert, Max Fricke, Leon Madsen i Artiom Łaguta

Wracamy po przerwie. Zaraz bieg dziewiąty

Kolejna przerwa na równanie toru.

Bieg 8

Nieudany wyścig Kasprzaka! Polak bez punktów. Vaculik bez najmniejszych problemów odjechał konkurentów. Fricke na drugiej pozycji, a na trzecim miejscu wyścig ukończył Matej Zagar.

Bieg 8

Skład biegu ósmego: Krzysztof Kasprzak, Matej Zagar, Martin Vaculik, Max Fricke

Łaguta dominował przez cały wyścig i z wielką pewnością dojechał na pierwszej pozycji, pozostawiając rywali w tyle. Thompsen i Doyle walczyli cały czas o drugą pozycję, jednak z tej konforntacji lepiej wyszedł Duńczyk. Na ostatnim Lindgren.

Bieg 7

Skład biegu siódmego: Artiom Łaguta, Fredrik Lindgren, Anders Thomsen, Jason Doyle

Bieg 6

Robert Lambert wygrywa po wielkiej walce z Polakami. Bartosz Zmarzlik próbował go gonić, ale toczył też walkę z Janowskim o drugie miejsce. Z tej konfrontacji lepiej wyszedł jednak Zmarzlik, który zameldował się na drugiej pozycji, Janowski na trzeciej, a  Woffinden ostatni.

Bieg 6

Na starcie szóstego biegu dwóch Polaków i dwóch Brytyjczyków. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Tai Woffinden i Robert Lambert

Bieg 5

Leon Madesn zwycięża poraz kolejny! Chugunov nie miał szans, ale dojechał na drugiej pozycji. Z punktem zameldował się Sajfutdinow, który probował walczyć z Chugonovem o drugą pozycję. Oliver Berntzon - 0 pkt.

Bieg 5

Skład biegu piątego: Emil Sajfutdinow, Leon Madsen, Olivier Berntzon, Gleb Czugunow

Druga seria startów przed nami!

Przerwa na równanie toru.

Bieg 4

Wspaniała jazda Zmarzlika! Świetna postawa Polaka, który całkowicie odjechał rywalom. Lindgren na drugim, Sajfudinow z punktem, a Fricke całkowicie nie wyrobił tempa wyścigu!

Bieg 4

Skład czwartego biegu: Fredrik Lindgrend,  Bartosz Zmarzlik, Max Fricke i Emil Sajfutdinow

Bieg 3

Artem Łaguta zwycięża z wielką przewagą. Świetna jazda Rosjanina, który potwierdza we Wrocławiu swoją świetną dyspozycję. Janowski na drugim miejscu, Chugunov z punktem, a Vaculik bez dorobku punktowego.

Bieg 3

Skład trzeciego biegu: Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Gleb Czugunow, Martin Vaculik

Bieg 2

Robert Lambert wygrywa w pięknym stylu. Zagar go atakował, ale to Brytyjczyk pokazał klasę i dowiózł zwycięstwo. Anders Thomsen na trzecim miejscu, Olivier Berntzon bez punktów

Bieg 2

Czas na bieg drugi. Olivier Berntzon, Anders Thomsen, Robert Lambert, Matej Zagar  

Bieg 1

Leo Madsen nie zawodzi! Świetny rajd Duńczyka, który nie pozostawia wątpliwości rywalom i zwyciężył w pierwszym biegu. Na drugiej pozycji Woffinden. Musielak walczył z Doylem, ale nie miał pomysłu na skuteczny atak i kończy na końcu stawki.

Bieg 1

Taśma Kasparzaka! Niestety, wielka szkoda, w jego miejsce pojawi się Tobiasz Musielak.

Bieg 1

Skład pierwszego biegu: Leon Madsen,Tai Woffinden, Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak

- Czuje się bardzo dobrze w tym roku. Czuję, że ta moja forma jest na wysokim poziomie i mam nadzieję, że tak pozostanie do końca roku.  Jest wielu znakomitych i bardzo szybkich zawodników. Dam z siebie wszystko! – powiedział Janowski w rozmowie z nSport+

Zaczynamy! Właśnie został wykonany hymn Polski, a przed nami pierwszy rajd.

Witamy w relacji live z żużlowego Grand Prix we Wrocławiu. Początek emocji o 19.00, zapraszamy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze