Grand Prix Toruń STREAM ONLINE LIVE Żużel w TV NA ŻYWO dzisiaj 3.10 GP w Toruniu TRANSMISJA TV NA ŻYWO 3 października

2020-10-03 16:18 CH, MF
Grand Prix Toruń TRANSMISJA TV NA ŻYWO Gdzie oglądać ŻUŻEL dzisiaj GP w Toruniu STREAM ONLINE LIVE Żużel w TV dzisiaj 2.10.2020
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Grand Prix Toruń TRANSMISJA TV NA ŻYWO Gdzie oglądać ŻUŻEL dzisiaj GP w Toruniu STREAM ONLINE LIVE Żużel w TV dzisiaj 2.10.2020

Grand Prix Toruń TV TRANSMISJA NA ŻYWO 3.10 Gdzie obejrzeć GP Toruń STREAM ONLINE LIVE Żużel w TV dzisiaj Grand Prix w Toruniu LIVE STREAM w INTERNECIE Na jakim programie Grand Prix Toruń. Bartosz Zmarzlik jest coraz bliżej upragnionego triumfu z Indywidualnych Mistrzostwach Świata na żużlu. Wczoraj w spektakularnym stylu awansował do finału Grand Prix w Toruniu. Zajął w nim 4. miejsce, ale przybliżył się do obrony złotego medalu. Dziś w Toruniu ostatnie zawody w cyklu Speedway Grand Prix. Kibice żużla wstrzymają oddech. Zmarzlik może zostać pierwszym żużlowcem z kraju nad Wisłą, który zostanie mistrzem świata po raz drugi z rzędu. Gdzie oglądać żużel dzisiaj Grand Prix Toruń TRANSMISJA TV Na którym kanale GP Toruń STREAM LIVE ONLINE.

Na żywo

GP Toruń 3.10.2020

Zapraszamy na relację na żywo z ostatnich zawodów indywidualnych mistrzostw świata ze sezon 2020. O obronę tytułu walczy dziś Bartosz Zmarzlik!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z ostatniej rundy Grand Prix! Wszystko rozstrzygnie się na torze w Toruniu.

Czy to jest ten dzień?! Czy to jest ten wieczór!? Z ogromną niecierpliwością czekamy na to, co na przestrzeni najbliższych trzech godzin wydarzy się w Toruniu. A wydarzyć się mogą rzeczy wielkie, bo Bartosz Zmarzlik jest na najlepszej drodze, aby obronić tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. A to w historii polskiego żużla nigdy się nie wydarzyło.

Do tej pory mieliśmy trzech mistrzów świata i to dzisiaj na pewno się nie zmieni. Zmienić może się natomiast to, że Zmarzlik zostanie królem polskiego żużla i pobije osiągnięcia legend. Bo nawet Tomaszowi Gollobowi nie udało się dwukrotnie zdobyć złotego medalu w indywidualnych mistrzostwach świata. A w erze Grand Prix tylko dwaj zawodnicy potrafili bronić wywalczonych rok wcześniej tytułów.

25-latek może dołączyć do Tony'ego Rickardssona i Nickiego Pedersena, którzy jako jedynie w erze Grand Prix zdobywali złoto po złocie. Zmarzlik przed sobotnimi zawodami jest liderem klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad drugim Taiem Woffindenem wynosi osiem punktów, a Fredrik Lindgren traci do Polaka dziesięć "oczek".

W piątek przeżyliśmy chwile grozy. Wszystko za sprawą upadku Zmarzlika w 5. biegu. Polak nie zdołał zapanować nad maszyną, która stanęła dęba, a sam zawodnik runął na nawierzchnię. Na szczęście nic mu się nie stało, ale upadek ten spowodował, że Zmarzlik do ostatniego biegu musiał walczyć o awans do półfinału. Warto podkreślić, że świetnie zaprezentował się Maciej Janowski.

Magic jechał wczoraj jak natchniony. W każdym ze swoich biegów nie zajął miejsca gorszego niż drugie i tak też było w finale, gdzie przyjechał za Max'em Fricke'm. Australijczyk natomiast po raz pierwszy w swojej karierze mógł cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach z cyklu Grand Prix.

Rozpoczęła się prezentacja zawodników. Minuty dzielą nas od decydujących zawodów!

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał już na Motoarenie. Oby nie ostatni raz dzisiejszego dnia...

Skład 1. biegu: Maciej Janowski, Niels Kristian Iversen, Emil Sajfutdinow, Matej Zagar.

Bieg 1

Wyścig przerwany! Sajfutdinow upadł po kontakcie z Iversenem.

Duńczyk został wykluczony z biegu, czym był bardzo zdziwiony. I faktycznie wyglądało to tak, jakby Sajfutdinow wjechał w tor jazdy Iversena. Najważniejsze jednak, że Rosjanin podniósł się i zszedł o własnych siłach.

Bieg 1

Janowski ponownie wystartował najlepiej, a Zagar podobnie jak chwilę wcześniej jechał po zewnętrznej, gdzie mocno się napędzał, ale zabrakło mu prędkości, żeby wyprzedzić Polaka. Janowski z duża przewagą dojechał do mety. Dobry początek sobotnich zmagań dla Polaków.

Skład 2. biegu: Fredrik Lindgren, Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden, Artiom Łaguta.

Bieg 2

CO TU SIĘ DZIAŁO?!!!!! Woffinden, Zmarzlik i Lindgren co chwila zmieniali się na prowadzeniu. Polak był naciskany przez swoich największych rywali i tym razem nie dał rady. Najsprytniejszy okazał się Szwed, który przyjechał z kompletem punktów. Woffinden dwa, Zmarzlik jedno oczko.

Skład 3. biegu: Max Fricke, Jack Holder, Jason Doyle, Martin Vaculik.

Bieg 3

Świetnie pojechał Doyle z trzeciego pola. Od razu wbił się przed Fricke'a, który ścigał go niesamowicie. Przez chwilę nawet był pierwszy, ale bardziej doświadczony z Australijczyków wygrał bieg. Z punktem dojechał Holder.

Skład 4. biegu: Antonio Lindbaeck, Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Patryk Dudek.

Bieg 4

Trochę zaspał na starcie Dudek i przełożyło się to na dalszą część biegu. Polak niestety nie nawiązał walki z rywalami. Świetnie natomiast pojechał Lindaeck, który gnał na pierwszym miejscu przed Madsenem. Duńczyk napierał Szweda i był bliski, aby go wyprzedzić, ale to Lindbaeck z trzema punktami.

Skład 5. biegu: Patryk Dudek, Maciej Janowski, Fredrik Lindgren, Jason Doyle.

Bieg 5

Nie ma mocnych na Janowskiego! Magic znów rewelacyjnie zareagował po tym, jak taśma poszła w górę. Dobrze wystartował także Dudek, ale został wyprzedzony przez Lindgrena i musiał bronić się przed atakami Doyle'a. I obronił się. W sumie cztery punkty dla biało-czerwonych.

Skład 6. biegu: Mikkel Michelsen, Max Fricke, Niels Kristian Iversen, Tai Woffinden.

Bieg 6

Woffinden uciekł wszystkim po zewnętrznej. Dobrze spisał się również Michelsen, który wyprzedził Fricke'a. Australijczyk próbował robić wszystko, aby przejechać obok Duńczyka i ta sztuka mu się udała, ale na przedostatnim wirażu Michelsen upadł po lekkim kontakcie z Fricke'm. Bieg dojechał do końca, ale sędziowie będą przyglądać się temu zdarzeniu.

Skład 7. biegu: Jack Holder, Antonio Lindbaeck, Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow.

Bieg 7

Tym razem nie było wątpliwości, kto był najszybszy! Zmarzlik wystrzelił ze startu i jechał na pierwszym miejscu. Sajfutdinow próbował atakować obrońcę tytułu i naciskał do trzeciego okrążenia, kiedy Polak osiągnął już wyraźną przewagę. Z punktem dojechał Holder.

Skład 8. biegu: Matej Zagar, Artiom Łaguta, Martin Vaculik, Leon Madsen.

Bieg 8

Ciasno było na pierwszym łuku, gdzie zjechali się Vaculik, Madsen i Łaguta. Najszybciej pojechał Vaculik. Prowadzeniem nie cieszył się jednak długo, bo na początku trzeciego okrążenia wyprzedził go Łaguta. Na trzecim miejscu Madsen.

Skład 9. biegu: Tai Woffinden, Leon Madsen, Maciej Janowski, Jack Holder.

Bieg 9

JANOWSKI upada! Został podcięty przez Madsena.

Zarzuciło tyłem maszyny Madsena i podciął Polaka, który wpadł w bandy. Na szczęście Magic pozbierał się szybko i o własnych siłach zszedł z toru. Wszyscy czterej zawodnicy pojadą w restarcie.

Bieg 9

I niestety znów wyścig przerwany. Tym razem przez falstart. Ostrzeżenie dla Janowskiego.

Bieg 9

Do trzech razy sztuka, ale niestety ten trzeci raz okazał się pechowy dla Janowskiego. Jakiś defekt jego maszyny. Na torze natomiast szalał Woffinden, który jechał przed Madsenem. Ten na drugim wirażu trzeciego okrążenia wypchnął Woffindena i objął prowadzenie i wygrał ten zwariowany bieg. Wielka szkoda Magica.

Skład 10. biegu: Martin Vaculik, Fredrik Lindgren, Antonio Lindbaeck, Niels Kristian Iversen.

Bieg 10

Niesamowicie pojechał Lindgren po zewnętrznej. Nabrał prędkości i wyprzedził Vaculika. Szwed jest w niebywałej formie i pokazuje to w każdym biegu. Słowak starał się wyprzedzić go na ostatnim okrążeniu, ale nie miał żadnych szans. Iversen z punktem.

Skład 11. biegu: Artiom Łaguta, Jason Doyle, Emil Sajfutdinow, Mikkel Michelsen.

Bieg 11

Łaguta wykorzystał pierwsze pole startowe i najszybciej pomknął na pierwszym łuku. Niewiele brakowało, aby na czele było dwóch Rosjan, ale Sajfutdinow nie zdołał wyprzedzić Doyle'a, który zdobył dwa punkty.

Skład 12. biegu: Patryk Dudek, Matej Zagar, Max Fricke, Bartosz Zmarzlik.

Bieg 12

Zmarzlik miał problemy na pierwszym wirażu, gdzie musiał opanować maszynę, ale gdy już to zrobił, znów pokazał niesamowitą prędkość. Wyprzedził Fricke'a i jechał za plecami Dudka. Walka między Polakami trwała do samego końca, ale to Dudek zdobył trzy punkty!

Skład 13. biegu: Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Mikkel Michelsen, Maciej Janowski.

Bieg 13

Polacy nie dali szans rywalom! Zmarzlik okazał się najszybszy na pierwszym łuku, ale Janowski poszedł po zewnętrznej i wyprzedził mistrza świata. Magic w Toruniu wyczynia niesamowite rzeczy. Vaculik i Michelsen nie mieli żadnych szans!

Skład 14. biegu: Niels Kristian Iversen, Patryk Dudek, Artiom Łaguta, Jack Holder.

Bieg 14

OKROPNY wypadek Iversena!

Iversen pojechał bardzo mocno po zewnętrznej i tylnym kołem wbił się w bandę. Maszyna się "zablokowała" i Duńczyk z bardzo dużym impetem uderzył o nawierzchnię. Na szczęście pozbierał się i zszedł z toru.

Wyniki zostały jednak zaliczone, bo wszystko miało miejsce na ostatnim okrążeniu. Tym samym Łaguta z trzema punktami, Holder z dwoma i Dudek z jednym.

Skład 15. biegu: Leon Madsen, Emil Sajfutdinow, Max Fricke, Fredrik Lindgren.

Bieg 15

Dobrze ruszył Madsen, jednak Sajfutdinow mocno się rozpędził i zdołał wyprzedzić Duńczyka. To samo uczynił Lindgren na trzecim okrążeniu, który miał problemy na początku biegu. Zupełnie nie liczył się natomiast Fricke.

Skład 16. biegu: Jason Doyle, Tai Woffinden, Matej Zagar, Antonio Lindbaeck.

Bieg 16

Wielkie zaskoczenie! Lindbaeck pomknął po zewnętrznej i bez większych problemów przejechał obok Doyle'a i Woffindena! A przecież Szwed biegi wygrywał bardzo rzadko. A Woffinden wyprzedził Australijczyka na samej linii mety! Świetny bieg.

Skład 17. biegu: Maciej Janowski, Artiom Łaguta, Antonio Lindbaeck, Max Fricke.

A na trybunach Motoareny w Toruniu wielki gość. O kogo chodzi? SPRAWDZICIE w TYM MIEJSCU!

Bieg 17

Janowski pędzi jakby jechał jakimś Ferrari, czy coś! Niesamowitą przewagę na pierwszych metrach uzyskał Polak i prowadzenie utrzymał do końca. Na drugim miejscu spokojnie dojechał natomiast Łaguta, który miał sporą przewagę nad Lindbaeckiem.

Skład 18. biegu: Jason Doyle, Niels Kristian Iversen, Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen.

Bieg 18

Przed biegiem doszło do zmiany i Trofimow pojechał za Iversena. I o dziwo to z nim ścigał się Zmarzlik, który był za Madsenem i Doyle'm. Polak do ostatnich chwil szukał sposobu na Australijczyka, jednak zabrakło mu niewiele. Mistrz świata i tak zameldował się w półfinale!

Skład 19. biegu: Emil Sajfutdinow, Martin Vaculik, Patryk Dudek, Tai Woffinden.

Bieg 19

Wydawało się, że bardzo dobrze pojechał Dudek, który ściął do krawężnika. Szybsi od Polaka okazali się jednak Woffinden i Sajfutdinow. Rosjanin musiał odpierać ataki trzykrotnego mistrza świata i to mu się udało. Polak dojechał z punktem, choć Vaculik przegrał z nim o milimetry.

Skład 20. biegu: Fredrik Lindgren, Mikkel Michelsen, Jack Holder, Matej Zagar.

Bieg 20

Lindgren może być dziś naprawdę groźny w decydujących biegach. Szwed znów wydarł do przodu i nie dał szans rywalom. O drugie miejsce dzielnie walczyli Holder i Zagar. Lepszy okazał się Australijczyk. A przed ostatnim wirażem wywrócił się Zagar.

I półfinał: Lindgren, Madsen, Woffinden, Zmarzlik

II półfinał: Janowski, Łaguta, Sajfutdinow, Doyle

I półfinał

ZMARZLIK MISTRZEM ŚWIATAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I półfinał

Bartosz Zmarzlik przeszedł do historii! Jako pierwszy Polak zdobył dwa złote medale mistrzostw świata! To był niesamowity bieg. Zmarzlik był już trzeci, ale gnał, gnał do przodu i pokonywał kolejnych rywali. BARTEK, JESTEŚ WIELKI!

II półfinał

Bieg przerwany! Wypadek Sajfutdinowa.

II półfinał

Trochę musieliśmy poczekać na powtórkę drugiego półfinału, ale Janowski znów pojechał wyśmienicie! Od razu osiągnął dużą przewagę. Wraz z Polakiem do finału awansował Łaguta.

A tak po mistrzostwo pojechał Zmarzlik. TO TRZEBA ZOBACZYĆ! KLIK!

Lindgren, Janowski, Łaguta, Zmarzlik - tak jedziemy w finale!

Finał

CO TO BYŁ ZA FINAŁ, CO TO BYŁO ZA ŚCIGANIE?! Finał finałów! Creme de la Creme! Janowski ruszył jak z katapulty i wydawało się, że prowadzi zdecydowanie. Ale Zmarzlik nie odpuścił, Zmarzlik chciał postawić kropkę nad "i"i to mu się udało! Mistrz świata triumfuje w Toruniu!

To był piękny, niesamowity, wspaniały wieczór w Toruniu! Bartosz Zmarzlik przeszedł do historii, Maciej Janowski zrobił show, a kibice mogli tylko skakać z radości! Oby takich chwil polski sport miał zdecydowanie więcej!

I jedziemy jeszcze jeden wyścig. Woffinden będzie ścigał się z Lindgrenem o srebrny medal mistrzostw świata!

Woffinden trzymał się krawężnika i to okazało się lepszym rozwiązaniem, bo Lindgren nawet z dużą prędkością nie zdołał wyprzedzić Brytyjczyka, który tym samym zdobywa srebrny medal. Brąz dla Szweda.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

Grand Prix Toruń STREAM ONLINE NA ŻYWO Żużel dzisiaj w TV 

Już dzisiaj drugie Grand Prix w Toruniu, ostatnia odsłona zmagań w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na żużlu. Piątkowa, siódma runda GP w Toruniu stała pod znakiem ogromnych emocji, ale także i nerwów, bowiem w swoim drugim wyścigu Bartosz Zmarzlik miał potwornie wyglądający wypadek. Na wyjściu z drugiego łuku pierwszego okrążenia poderwało motocykl Zmarzlika w górę. Nasz mistrz próbował opanować maszynę, jednak prawa fizyki były dla niego bezwzględne i zaliczył bolesny upadek na tor. Kibice o najsłabszych nerwach odwracali wzrok, bo Bartek przez chwilę leżał nieruchomo. Na szczęście podniósł się i był w stanie kontynuować rywalizację. I to w fenomenalnym stylu, bo wywalczył łącznie 12 punktów na torze (14 w klasyfikacji generalnej) i we wspaniałym stylu wjechał do finału. W nim musiał uznać wyższość trójki Spartan: sensacyjnego zwycięzcy Maxa Fricke’a, Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Po piątkowych zawodach w Toruniu Zmarzlik (113 pkt.) ma 8 punktów przewagi nad wiceliderem Taiem Woffindenem (105 pkt.), który zmienił na tej pozycji Szweda Fredrika Lindgrena (103 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Maciej Janowski (89 pkt.), który jednak ma stratę 14 punktów do trzeciego Lindgrena. Nawet gdyby wygrał to miałby 109 „oczek”, co oznacza, że tylko dramatyczny występ Szweda i Brytyjczyka, dawałby „Magicowi” podium.

Grand Prix Toruń STREAM ONLINE NA ŻYWO Żużel dzisiaj w TV

Bartosz Zmarzlik jest kolejnym po Janie Błachowiczu mistrzem polskiego sportu, który wkrótce zostanie tatą. Ma więc podwójną motywację, by w sobotę w Toruniu obronić tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu! – Muszę powiedzieć wam coś ważnego. Zmarzlik team się powiększy! Przez cały czas podczas zawodów czułem, że ktoś jest obok mnie – radował się przed kamerami Canal+ Zmarzlik po ostatnim zwycięstwie w Grand Prix Czech w Pradze. Żużlowiec Stali, który dzisiaj w Toruniu będzie bronił prowadzenia w klasyfikacji generalnej Grand Prix, zdradził, że już szykuje motocykle dla potomka. Jego dziewczyna Sandra jest w ciąży, podobnie jak Doroto Jurkowska, narzeczona Jana Błachowicza, świeżo upieczonego mistrza UFC. Zmarzlik już dzisiaj może zrobić kolejny duży krok w kierunku drugiego złota. O świętowaniu nie może być jednak mowy, bo w niedzielę Bartka i jego Stal Gorzów czeka rewanżowy mecz półfinałowy PGE Ekstraligi ze Spartą Wrocław (18.45, nSport+, pierwszy mecz we Wrocławiu 46:44 dla Sparty – red.).

Grand Prix Toruń LIVE STREAM ONLINE Gdzie oglądać żużel 3.10

Bartosz Zmarzlik rok temu to właśnie w Toruniu na Motoarenie przypieczętował pierwszy w karierze triumf w mistrzostwach świata. - To były niesamowite emocje - wspomina lider klasyfikacji MŚ. Przed Zmarzlikiem tylko dwóch Polaków sięgało po to trofeum. W 1973 roku złoto wywalczył zmarły niedawno Jerzy Szczakiel, a w 2010 roku mistrzem został Tomasz Gollob. Zmarzlik uwielbia ścigać się na toruńskiej Motoarenie, czego nigdy nie ukrywał. Świadczą o tym także jego rezultaty. Odkąd żużlowiec Stali Gorzów jest stałym uczestnikiem cyklu GP, tylko raz nie wszedł do finału (w 2018 r. odpadł w półfinale). W ubiegłym roku w decydującym, ostatnim biegu zajął 4. miejsce, ale nie miało to znaczenia, bo już w półfinale zapewnił sobie tytuł IMŚ. - Odczuwam ogromny optymizm. Bartek jest w formie i widać, jak dobrze jest przygotowany do tego trudnego sezonu - powiedział „Super Expressowi” Bogusław Nowak (68 l.), legendarny żużlowiec Stali z lat 70. i 80. i pierwszy trener Zmarzlika. - Bartek prowadzi, ma tylko to utrzymać, ale to nie będzie łatwe. Przy nowej formule punktowania w GP, w której nie liczą się punkty zdobyte na torze, tylko każde miejsce ma przypisaną liczbę „oczek”, musi być przynajmniej dwa razy w finale - analizuje szkoleniowiec, który uczył Zmarzlika podstaw jazdy na motocyklu na minitorze w Wawrowie w latach 2006-2013.

Gdzie oglądać Żużel dzisiaj GP Toruń STREAM LIVE w INTERNECIE

Głównymi rywalami Bartosza Zmarzlika w walce o złoto są wicelider klasyfikacji generalnej Szwed Fredrik Lindgren i Brytyjczyk Tai Woffinden. - Przed Bartkiem trudne zadanie, bo w Toruniu będzie maksymalnie obciążony psychicznie, a w niedzielę znów czeka go bardzo ważny mecz dla Stali Gorzów. Trzeba być mistrzem, żeby to wszystko wytrzymać, a Bartek nim przecież jest - podkreśla pan Bogusław, który zwraca także uwagę na to, jak bardzo jego wychowanek rozwinął się w ostatnim czasie: - Bartek jest już innym zawodnikiem, bardziej dojrzałym. Pokazały to zawody w Pradze. Przecież tak się baliśmy, bo ten tor nigdy mu nie leżał. A on wygrał tam dwa razy! Wszedł na inny poziom. Zaczyna być kompletnym zawodnikiem. Teraz to jest taki żużlowy terminator! - komplementuje Nowak. Gdy w zeszłym roku w Toruniu świeżo upieczony mistrz świata Zmarzlik świętował zdobycie tytułu, w tłumie kibiców wypatrzył swojego pierwszego trenera i wychowawcę. Natychmiast do niego podbiegł, objął go i długo dziękował za wkład w sukces. - „Zrobiliśmy to” - powiedział mi wtedy. Teraz znów jadę do Torunia i będę kibicował mu z bliska. Liczę na to, że Bartek znów da nam powody do radości i świętowania - podsumował z dumą w głosie ceniony wychowawca młodzieży.

Grand Prix Toruń TRANSMISJA TV NA ŻYWO Gdzie obejrzeć 3.10

Drugie zawody o Grand Prix Torunia na żużlu zaplanowano na sobotę 3 października 2020. Początek GP w Toruniu o godzinie 19. Transmisję TV z Grand Prix w Toruniu będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Premium. Stream online w usługach Canal+ Sport Online, NC+ GO i Player.pl. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo online z Grand Prix w Toruniu.