Robert Kubica bohaterem serialu Netflixa. Znamy szczegóły i miesiąc premiery!

2019-01-29 19:25 JWa
Robert Kubica w serialu o F1! Jego historia to idealny scenariusz na film!
Autor: Rafal Oleksiewicz/REPORTER / EAST NEWS

Robert Kubica już w marcu wróci do cyklu Grand Prix Formuły 1. Polak po latach walki znowu stanie na starcie wyścigu królowej sportów motorowych. Jego ponowna obecność w stawce budzi ogromne zainteresowanie. Krakowianina nie opuszcza między innymi ekipa Netflixa. Platforma szykuje dokument o F1, którego jednym z bohaterów będzie właśnie Robert Kubica.

Wtorek, 29 stycznia. W Warszawie odbywa się konferencja prasowa Orlenu, który dumnie przedstawia oficjalnie swoją współpracę z Williamsem w sezonie 2019. Na spotkaniu z dziennikarzami obecny jest także Robert Kubica, nowy kierowca wyścigowy stajni z Grove. Jak cień za krakowianinem podąża z kolei... ekipa filmowa. To wysłannicy Netflixa, który przygotowuje dokument, dotyczący królowej sportów motorowych. Filmowców zauważył Maciej Jermakow ze stacji Eleven Sports.

Prace nad nowym serialem dokumentalnym Netflix rozpoczął już w ubiegłym roku. Producenci chcą przybliżyć zakulisowy świat Formuły 1. Robert Kubica, który po 8 latach przerwy wraca do cyklu Grand Prix, ma być jednym z głównych bohaterów historii.

Netflix swój serial ma wprowadzić na platformę już w marcu tego roku. Dostępnych będzie 10 odcinków pierwszego sezonu. Później planowane jest także nagranie drugiego.