Speedway Ekstraliga. Ward pobity, Unibax ma brąz

2012-10-21 18:59

Dramaturgią, jaka towarzyszyła meczowi o brązowy medal Speedway Ekstraligi można by obdzielić pół sezonu. Unibax Toruń okazał się minimalnie lepszy od Falubazu Zielona Góra (50:40, 41:49) i zajął trzecie miejsce na podium sezonu 2012.

Dużym osłabieniem Unibaxu był brak mistrza świata juniorów Darcy'ego Warda. Australijski żużlowiec po tym, jak odwołany został w piątek finał ligi angielskiej, udał się do pubu w miejscowości Dorset. Kiedy wychodził, został zaatakowany przez nieznanego napastnika i dotkliwie pobity. Trafił do szpitala, gdzie wykonano badania, m.in. skan mózgu. Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest jego stan.

Podczas meczu o brąz Unibax musiał radzić sobie z kolejnymi problemami. Lider zespołu, mistrz świata Chris Holder w jednym z biegów skręcił staw skokowy, a Ryan Sullivan przyznał, że jeździł, ze... złamaną ręką. Jednak to torunianie wygrali ten dramatyczny bój.