Bartosz Zmarzlik w Speedway of Nations

i

Autor: CyfraSport Bartosz Zmarzlik w Speedway of Nations

WSTYD! Polacy gorsi nawet od Czechów. Fatalny występ w Speedway of Nations

2022-07-30 21:14

Nie tak wyobrażaliśmy sobie start Polaków w Speedway of Nations. Biało-czerwoni mieli walczyć w Vojens o medale, ale padający deszcz i spora losowość utrudniły działania. Mimo polepszających się warunków, jazda Polaków nie była coraz lepsza... Efekt końcowy był taki, że Polacy zajęli szóste miejsce na siedem reprezentacji. Biało-czerwoni wyprzedzili jedynie Finów! Przed naszą kadrą byli nawet Czesi. Po złoto sięgnęli Australijczycy, którzy zakończyli zawody podwójnym zwycięstwem nad Brytyjczykami.

Finały Speedway of Nations 2022

  1. Australia
  2. Wielka Brytania
  3. Szwecja
  4. Dania
  5. Czechy
  6. Polska
  7. Finlandia
Na żywo

Speedway of Nations 2022

Zapraszamy na relację na żywo z finału Speedway of Nations 2022. Początek rywalizacji zaplanowano na 19:00.

Kibice zobaczą dziś 23 biegi pełne żużlowych emocji! Zapraszamy do spędzenia tego czasu z nami!

Jak punktowane są zawody? Zwycięzca biegu zgarnia 4 punkty, drugie miejsce to 3 oczka, trzecie to 2 punkty, a ostatnie to 0. Nie wystarczy dojechać pierwszym, by być pewnym wygranej w biegu.

Trwa prezentacja drużyn. 

Zmarzlik, Dudek i Janowski powalczą o pierwsze złoto dla Polski w historii cyklu Speedway of Nations. 

W Vojens rozbrzmiał hymn Danii! 

Czekamy na start zawodów. 

Rywalizację zaczniemy dziś od wyścigu Czechów z Duńczykami.

Niepokojący jest jednak deszcz, który pada w Vojens. 

Kierowcy już pod taśmą. Czekamy na pierwszy bieg dnia. 

Czechy - Dania 4:5 

Wielkie problemy Kvecha w pierwszym łuku. Czech prawie spadł z motoru, ale utrzymał się na nim i dobrze. Vaclav Milik jechał pierwszy od startu do mety. Za jego plecami dojechali Madsen i Michelsen.

Finlandia - Wielka Brytania

Świetnie wystrzelili spod taśmy dwaj Brytyjczycy. Niestety, na drugim łuku poważny upadek zaliczył Salonen. Oby nie było to nic poważnego! 

Niestety, pada coraz mocniej w Vojens. Na torze pojawiła się karetka. 

Salonen wstał i idzie sam, ale trzyma się za rękę. 

Finlandia - Wielka Brytania 2:7

Bewley i Lambert bez problemu wyprzedzili Lahtiego na pierwszym łuku i dowieźli komplet punktów do mety. Wyścig bez jakiejkolwiek historii, choć Fin próbował atakować Brytyjczyka. 

Wielka tęcza nad torem w Vojens. Na razie wciąż pada, wygląda na to, że czekamy na wznowienie rywalizacji. 

Jedziemy dalej! W trzecim biegu rywalizować będą Australijczycy i Szwedzi. 

Australia - Szwecja 3:6

Berntzon pofrunął znakomicie spod taśmy i nikt mu nie jest w stanie zagrozić. Lindgren znakomicie broni się przed czwartym Frickem i zabiera się za Holdera. Australijczyk broni się świetnie. 6:3 dla "Trzech Koron". 

Czechy - Polska 5:4

Ostra walka Zmarzlika z Kvechem. Czech napiera na prowadzącego lidera naszej drużyny, ale były mistrz świata świetnie się broni. Niestety, Dudek dał się wyprzedzić Milikowi. Biało-czerwoni przegrywają pierwszą rywalizację tego dnia.

Dania - Finlandia 7:2

Michelsen wystrzelił spod taśmy i po małym błędzie Lahtiego, który przeszkodził sobie z Mustonenem, jedzie z Madsenem po komplet oczek. Duńczycy cały czas powiększali swoją przewagę i bez żadnego problemu dojechali po wynik 7:2.

Australia - Wielka Brytania 5:4

W końcu doczekaliśmy się emocjonującego ścigania! Holder wyprzedził Bewleya i razem z Frickiem stanowili zaporę nie do przejścia dla Brytyjczyka. Daleko z przodu jechał Lambert.

Polska - Szwecja 5:4

Berntzon ucieka przed Zmarzlikiem, a Dudek ściga się z Lindgrenem. Szwed zakopał się na łuku i dał się wyprzedzić "Duzzersowi". Zmarzlik straszy swojego rywala, ale nie dał rady go minąć. 

Po dwóch seriach startów Polska z dziewięcioma punktami zajmuje piąte miejsce. 

Czechy - Finlandia 7:2 

Lahti ruszył bardzo dobrze, ale nie dał rady założyć Milika. Fin wyrzucony na zewnętrzną i mogło się to skończyć tylko podwójną wygraną doświadczonych Czechów. Milik, Kvech, Mustonen, Lahti. 

Wielka Brytania - Dania 4:5 

W pierwszym łuku Lambert w najlepszej sytuacji, uciekając Duńczykom. Bewley z problemami i od razu znalazł się daleko za Skandynawami. Znów bez historii i bez ścigania. Dania wygrywa 5:4. 

Australia - Polska 7:2

Janowski przed startem pokazuje, że coś leży na torze. Szybko to zdjęto i Polacy ruszają... Niestety, za plecami Australijczyków! Zmarzlik goni Fricke'a, ale na niewiele się to zdaje. Nic nie dało się zrobić. Bolesna, dotkliwa porażka Biało-czerwonych.

Szwecja - Czechy 4:5 

Berntzon pływa dziś po torze w Vojens! Szwed radzi sobie znakomicie. Znowu prowadzi, choć do końca napiera na niego Kvech. Lindgren długo jechał na trzeciej pozycji, ale wyprzedził go Milik. Czesi wygrywają 5:4.

Dania - Australia

Madsen drgnął na starcie i wyścig przerwany. Holder ruszył znakomicie, ale będzie musiał znowu to zrobić w powtórce. 

Dania - Australia 6:3

Australijczycy są dziś bardzo groźni, ale Duńczycy dali radę dowieźć zwycięstwo. Znakomity start Madsena, trzeci dojeżdża Michelsen. Holder naciskał, ale nie był w stanie wyprzedzić Leona. 

Szwecja - Finlandia

Wywrotka zawodnika z Finlandii, kolejna tego wieczora. Szwedzi jechali na podwójnym prowadzeniu, ale bieg trzeba było przerwać.

Szwecja - Finlandia 6:3

Dobrze ruszył Lahti, ale Fina wyciągnęło i mijają go Szwedzi. Lahti postanowił się jednak odgryźć i minął niepokonanego do tej pory w Vojens Berntzona. Duża niespodzianka, że Fin dojechał drugi. 

Polska - Wielka Brytania 3:6

Bewley fenomenalnie się napędził po zewnętrznej. I gna po cztery punkty. Polacy jechali po drużynowe zwycięstwo, ale na drugim okrążeniu "Magic" został minięty przez Lamberta. Kolejna porażka Biało-czerwonych...

Czechy - Australia 2:7

Milik za szybko spuścił sprzęgło i stracił na tym od razu, bo sam się ukarał. Australijczycy musieli z tego skorzystać. Fricke i Holder jechali mądrze parą i pojechali po gładkie 7:2.

Szwecja - Dania 7:2

Pogrom Szwedów. Lindgren i Berntzon pojechali bez żadnych problemów po dublet w tym biegu. Świetna wygrana i dominacja od startu do mety.

Polska - Finlandia 6:3

Drgnął Janowski pod taśmą i Polak sam się ukarał. Najlepiej ruszył Lahti, ale Zmarzlik szybko go minął. Po chwili ruszył za nim Janowski. Fin nie musiał się jednak nawet bronić. Wygrywamy 6:3, ale... To zdecydowanie za mało! 

Polacy nie powalczą dziś o medale... Wielka szkoda! 

Wielka Brytania - Czechy 5:4

Milik frunie po pierwsze miejsce bez żadnych problemów. Za jego plecami dwóch Brytyjczyków. Łącznie 26 oczek w wykonaniu Wyspiarzy. Bardzo dobry dzień, mimo że jadą dziś bez Woffindena. 

Dania - Polska

Świetnie Zmarzlik zakłada się na Duńczyków w pierwszym łuku. Groźnie na drugim z nich wyrzuciło Leona Madsena. Wyglądało to niebezpiecznie, ale chyba Duńczykowi nic się nie stało. 

Polska - Dania 6:3

Zmarzlik i Janowski rozdzieleni przez Michelsena. Nadzieje na półfinał są minimalne. Scenariusze matematyczne istnieją, ale raczej się nie spełnią. 

Aj. Niestety! Polacy nie powalczą o medale, matematyczne szanse jednak nie istnieją. 

Australia - Finlandia 5:4

Lahti ucieka przed Australijczykami i walczy z Holderem, broniąc się naprawdę przyzwoicie. Naprawdę nieźle zaprezentował się dziś ten żużlowiec. Australijczycy oczywiście wygrywają zespołowo. Brawa dla Lahtiego!

Szwecja - Wielka Brytania 6:3

Bewley genialnie wygrywa, wprowadzając Brytyjczyków do walki o złoto. Berntzon dojeżdża drugi, Lambert trzeci. 

Szwecja i Australia powalczą o drugie miejsce w finale. Bezpośrednio awansowali do niego Brytyjczycy. 

Oprócz Polaków odpadli m.in. faworyci do zdobycia medalu, Duńczycy. Przed Biało-czerwonymi zameldowali się nawet Czesi. Za plecami naszej kadry tylko Finowie. 

Australia - Szwecja 6:3

Wściekły Oliver Berntzon, ale raczej niesłusznie. Zasłużył na to wykluczenie i tyle! Pierwszy dojeżdża Holder, trzeci Fricke. 6:3 dla Australii, która wchodzi do finału.

Brytyjczycy pojadą z pól 1 i 3. Australijczykom zostały miejsca 2 i 4.

Czas na finał! Wielka Brytania czy Australia? Kto będzie górą?

Australijczycy wystrzelili spod taśmy i od razu zajęli pierwsze dwa miejsca. Rzucili się w pogoni Bewley i Lambert. Szaleją Wyspiarze, którzy znowu chcą zdobyć złoto. Fricke zamknął drzwi Bewleyowi! ZŁOTO DLA AUSTRALII! 

Polscy żużlowcy, mimo kłopotów w półfinale, są w gronie faworytów sobotnich zawodów finałowych Speedway of Nations w duńskim Vojens. Oprócz nich o medale będą walczyć gospodarze oraz Szwecja, Wielka Brytania, Australia, Czechy i Finlandia, której awans jest największą niespodzianką. Finałową stawkę wyłoniły dwa półfinały - w środę i czwartek. Duńczycy jako gospodarze mieli zapewniony udział w walce o medale. Biało-czerwoni wystąpili w środę w składzie Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Niespodziewanie mieli sporo problemów, zajęli dopiero trzecie miejsce (za Australijczykami oraz Finami) i musieli walczyć w barażu, w którym pokonali czwartych Niemców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze