Kofeina dała mu kopa. Ten kierowca jest niesamowity! Dwa zwycięstwa Kajetanowicza w ciągu trzech tygodni

2021-05-25 17:21
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak
Autor: Marcin Snopkowski Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak

W ciągu trzech tygodni Kajetan Kajetanowicz (42 l.) wygrał dwa samochodowe rajdy zaliczane do klasyfikacji mistrzostw świata! Dla „Kajty” nie jest ważne, czy jedzie w deszczu, błocie, piasku, czy na asfalcie. Jego Škoda Fabia Rally 2 evo w każdych warunkach spisuje się znakomicie.

Kajetanowicz wygrywa wszystko jak leci w kategorii WRC3. Niedawno zwyciężył w debiutującym w kalendarzu rajdowych mistrzostw świata rajdzie Chorwacji, przy okazji deklasując swoich rywali. W Portugalii, też w debiucie, już tak łatwo nie było, ale jednak wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wygrali tę imprezę.

- Zwycięstwo w debiucie smakuje podwójnie! Mieliśmy bardzo dobre tempo od samego początku i szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Podchodziłem do tego rajdu z wielką pokorą, a jednak wygrywaliśmy odcinki specjalne i cisnęliśmy do samego końca - mówił kierowca z Ustronia.

Kajetanowicz mknął do mety bardzo szybko. Tak naprawdę jedyny problem pojawił się w sobotę, kiedy na krótko stracił pozycję lidera. Na drugi dzień prowadzenie szybko odzyskał. Co prawda przewagę nad Rosselem powiększał, ale do końca musiał być bardzo skoncentrowany.

- Nie ustrzegliśmy się błędów, w sobotę straciliśmy pozycję lidera, ale już w niedzielę udało się ją odzyskać.  Jechaliśmy bardzo szybko, dlatego jeszcze trzęsie mi się ręka, ale to z emocji i... od kofeiny. Przed finałowym Power Stage’em musiałem się mocno pobudzić. Od początku do samego końca mówiłem sobie „koncentruj się. Jedź i nie myśl za dużo, a jeśli już, to tylko o drodze”. Dlatego bardzo się cieszę, że tak pięknie się to dla nas skończyło - nie ukrywał radości zwycięzca WRC3.

Na tym nie koniec. Kajetanowicz ze Szczepaniakiem prosto z Porto polecieli do domu, ale tylko po to, żeby… przepakować walizki. Ekipa LOTOS Rally Team już za tydzień leci na Sardynię, gdzie czeka ją trzeci w tym roku rajd. Kajto bardzo lubi tam startować, bo w ostatnich latach sardyńską eliminację kończył na drugim miejscu.

Załoga LOTOS Rally Team w klasyfikacji generalnej WRC3 zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 56 punktów i tylko 14 punktami różnicy do Francuza Yohana Rossela, który w Portugalii przyjechał do mety ledwie 5,6 sekundy za Polakiem. Francuz dosiadający Citroëna C3 Rally 2 jechał już jednak w tym sezonie w trzech eliminacjach i dlatego w lepszej sytuacji jest kierowca z Ustronia, który startował tylko dwukrotnie. Do końcowej klasyfikacji WRC3 zaliczanych będzie najlepszych 5 wyników z siedmiu rajdów.

Już 3 czerwca rozpocznie się bardzo lubiany przez naszą załogę rajd Sardynii. W 2019 i 2020 roku Kajto z Maćkiem na Škodzie Fabii zajmowali na tej włoskiej wyspie drugie lokaty. Będący w znakomitej formie Kajetanowicz chce iść za ciosem i za trzecim razem wygrać wyspiarską eliminację. Trzymamy kciuki za szalejącą załogę LOTOS Rally Team.

Waldemar Zawołowicz
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze