Heikki wierzy w Natalię

2007-06-03 23:58 Andrzej Kostyra|Rafał Mandes

Ponad 70 tysięcy kibiców podziwiało pędzącego z prędkością 260 km/h po moście Świętokrzyskim kierowcę Formuły 1 Heikki Kovalainena (26 l.). Jazda Fina zrobiła duże wrażenie również na warszawskich policjantach, którzy mierzyli jego wyczyny na fotoradarze.

- Poszło łatwiej, niż się spodziewaliśmy - mówi Agnieszka.

- Bo po prostu tworzymy wyborną parę - ze śmiechem ocenia Holenderka czeskiego pochodzenia.

Ta "wyborna para" wcześniej odprawiła debel prowadzony przez sławną Paolę Suarez. Za te dwa zwycięstwa Radwańska i Krajicek dostały do podziału 20 tys. euro.

Niestety, odpadły w II rundzie Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Nie dały rady Węgierce Szavay i Czeszce Uhlirovej 3:6, 3:6. Ale obie mają powody do satysfakcji, bo przeszły do historii jako pierwsza "czysto" polska kobieca para, która odniosła zwycięstwo w Roland Garros.

Na uboczu Wielkiego Szlema rozgrywany jest turniej miksta. To właściwie tylko przyjemna zabawa. Zapisał się do niej także Marcin Matkowski i w parze z Austriaczką Bammer ograli francuski duet Llodra - Pin 6:7, 6:1, 1:0 (10:5 w tie-breaku).

Na trybunach podczas tego meczu był luz, na korcie też tylko uśmiechy. W pewnym momencie Llodra wziął butelkę wody i podał miejscowemu zapiewajle, żeby sobie przepłukał gardło. W singlu czy w deblu to nie do pomyślenia.

Cykl ING Renault F1 Roadshow po raz pierwszy w historii zawitał do Polski. Wcześniej pokazy bolidu odbywały się w Madrycie, Moskwie, Tokio, Rzymie. W sumie uliczne popisy kierowców F1 podziwiało na całym świecie już ponad 2 miliony kibiców!

- Takie imprezy dają mi więcej satysfakcji niż jakiekolwiek Grand Prix - nie ukrywa w rozmowie z "Super Expressem" Kovalainen. - Zero stresu i niepotrzebnych nerwów. Tylko zabawa - dodaje. Fiński kierowca tuż przed pokazem odbył krótką pogawędkę z Natalią Kowalską (17 l.) - pierwszą kobietą na świecie, która wystąpiła w Pucharze Europejskim Formuły Renault 2000.

- Wiele dobrego słyszałem o tej dziewczynie. Widocznie Robert Kubica i jego świetne wyniki podziałały na nią mobilizująco - przyznaje. Kovalainen jest przekonany, że o Polce już niedługo usłyszy cały świat. - Przynajmniej ta jego część, która interesuje się sportami motorowymi. Z tych kilku minut rozmowy z Natalią można wyciągnąć jeden, bardzo ważny wniosek: ona kocha ryk silników i zrobi wszystko, by być bezkonkurencyjną - nie ma wątpliwości Heikki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze