Robert Kubica zostaje w F1! Oni nie mają wątpliwości, że znalazł nowy zespół

2019-11-22 12:35 MD
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny Robert Kubica

Zbliża się powoli koniec listopada, a to oznacza, że wkrótce powinniśmy poznać więcej konkretów odnośnie przyszłości Roberta Kubicy. Fachowy portal "GP Today" donosi, że Polak już wie, co będzie robił w 2020 roku. Krakowian miał zdążyć wybrać zespół, z jakim zwiąże się po swoim oficjalnym odejściu z Williamsa.

Kubica w swoich wypowiedziach nie ukrywa, że cieszy się, iż jego przygoda z angielskim teamem dobiega końca. Użył nawet określenia, że zaplanowane na przełom listopada i grudnia Grand Prix Abu Zabi będzie najlepsze w sezonie, gdyż to ostatni wyścig w kalendarzu. Nic więc dziwnego, że polski kierowca myślami może być już daleko od rozczarowań na torze Formuły 1, których dostarcza mu obecny sezon. Z pewnością pochyla się nad swoją przyszłością.

A ta - zdaniem "GP Today" - jest już jasno określona. Portal donosi, iż Kubica zostanie testowym oraz rezerwowym kierowcą Racing Point. Dodatkowo łączyłby to z wyścigami w serii Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), a więc najważniejszej serii wyścigowej samochodów w Niemczech. Polak miałby zasiąść za sterami BMW.

Podstawowymi kierowcami angielskiego teamu Racing Point będą Sergio Perez i Lance Stroll. Kubica miałby stanowić zabezpieczenie na wypadek ich niedyspozycji, a dodatkowo walczyłby o jak najlepsze wyniki w DTM, w których udział brało mnóstwo kierowców startujących potem w Formule 1.

Póki co 34-latek musi jednak jeszcze postawić kropkę nad "i" w kwestii swojej przygody z Williamsem. Grand Prix Abu Zabi odbędzie się w terminie 30 listopada - 1 grudnia.

Najnowsze