Rodzinna TRAGEDIA znanego tenisisty. Po śmierci ojca wycofał się z turnieju

2019-11-22 12:20 DaO
Roberto Bautista Agut
Autor: East News Roberto Bautista Agut

Jeden z najbardziej znanych tenisistów świata, Roberto Bautista Agut przeżywa prawdziwą rodzinną tragedię. Z Hiszpanii dotarły bardzo smutne informacje o śmierci ojca hiszpańskiego zawodnika. Z tego powodu tenisista zdecydował się na rezygnację z dalszego udziału w odbywającym się w Madrycie Pucharu Davisa.

Po raz pierwszy w historii Pucharu Davisa odbywa się w zmienionej formule, którą przeforsował piłkarz FC Barcelony, Gerard Pique. Na gospodarza rozgrywek wybrano stolice Hiszpanii, gdzie przed własną publicznością o zwycięstwo walczą tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego. W składzie Hiszpanów był półfinalista tegorocznego Wimbledonu Roberto Bautista Agut.

31-latek wygrał swoje mecze w spotkaniach grupowych z Rosją i Chorwacją. Zdecydował się jednak na opuszczenie drużyny narodowej i udał się do rodzinnego Castellon. Wszystko za sprawą pogorszenia się stanu zdrowia jego ojca Joaquina. Późnym czwartkowym wieczorem poinformowano o jego śmierci. Z tego powodu Bautista Agut zrezygnował z dalszego występu w turnieju.