Cała karta walk gali Tymex Boxing Night 13. Będą grzmoty w Częstochowie?

2020-09-09 17:55 MF
Robert Parzęczewski
Autor: MB Promotions Robert Parzęczewski

Organizatorzy gali Tymex Boxing Night 13 odsłonili już wszystkie niewiadome. Na gali w Częstochowie , która planowana jest na 26 września w walce wieczoru zobaczymy Roberta Parzęczewskiego (25-1, 16 k.o.), który skrzyżuje rękawice z pochodzącym z Uzbekistanu Sherzodem Khusanowem (21-1-1, 9 k.o.). Kto jeszcze wystąpi w ringu podczas TBN 13?

Początkowo, głównym wydarzeniem częstochowskiej imprezy miała być walka Parzęczewskiego z Ryanem Fordem (17-6, 12 k.o.). Niestety, nad tym pojedynkiem ciąży jakieś fatum, bo przekładano go już wielokrotnie. Teraz, wydawało się, że "Arab" w końcu skrzyżuje rękawice z Amerykaninem, jednak Ford doznał kontuzji w trakcie przygotowań, dlatego trzeba było zmienić rywala Polakowi. Będzie nim Khusanow, który dwa lata temu walczył z Damianem Jonakiem w Jastrzębiu-Zdrój i przegrał na punkty. Był to jego ostatni pojedynek.

"Czuję się, jakby mnie rozstrzelano" - sędzia Piotr Kozłowski tłumaczy się z punktacji walki Stępień-Matyja 2 [TYLKO U NAS]

Ponadto, w Częstochowie drugi tegoroczny pojedynek stoczy Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 k.o.). 23-latek początkowo walczył wyłącznie w Wielkiej Brytanii, ale po powrocie do Polski przebojem wdarł się do krajowej czołówki wagi półciężkiej. Najpierw pokonał przez t.k.o. w 4. rundzie Tomasza Gromadzkiego, a później zdemolował doświadczonego Dariusza Sęka (t.k.o. 5), czym zachwycił kibiców i ekspertów. W ostatnim pojedynku w czerwcu w Arłamowie już tak efektownie nie było, bo pokonał Pawła Martyniuka jednogłośnie na punkty. W Częstochowie jego rywalem będzie Paweł "Furia" Czyżyk (6-1, 1 k.o.).

"Anglia to dziki kraj. Dopiero w ringu widzisz typa, z którym masz walczyć" - Sebastian Ślusarczyk przed galą MB Boxing Night 7

Ciekawie zapowiada się też powrót do ringu Łukasza Wierzbickiego (18-1, 7 k.o.), który zmierzy się z dobrze znanym w Polsce Mołdawianinem Octavianem Gratiim (5-7-1, 3 k.o.). Pochodzący z Kiszyniowa zawodnik walczył w naszym kraju już trzykrotnie (porażki na punkty z Michałem Leśniakiem i Damianem Kiwiorem oraz remis z Michałem Żeromińskim) i choć żadnej z tych walk nie wygrał, pozostawił po sobie dobre wrażenie. Wierzbicki wraca po pierwszej porażce w karierze, jaką w październiku ubiegłego roku także w Częstochowie zafundował mu Louis Greene.

W częstochowskim ringu zobaczymy ponadto m.in.: Krzysztofa Twardowskiego, Michała Leśniaka i Laurę Grzyb.

Oto pełna karta walk gali Tymex Boxing Night 13 w Częstochowie:

Robert Parzęczewski (25-1, 16 k.o.) - Sherzod Khusanow (21-1-1, 9 k.o.)

Łukasz Wierzbicki (18-1, 7 k.o.) - Octavian Gratii (5-7-1, 3 k.o.)

Sebastian Ślusarczyk (8-0, 5 k.o.) - Paweł Czyżyk (6-1, 1 k.o.)

Michał Leśniak (12-1-1, 3 k.o.) - Miroslav Serban (12-4, 6 k.o.)

Krzysztof Twardowski (8-2, 6 k.o.) - Piotr Podłucki (6-4, 2 k.o.)

Kamil Kuździeń (2-0, 0 k.o.) - Kacper Salabura (2-0, 0 k.o.)

Laura Grzyb (3-0, 3 k.o.) - Monica Gentili (6-11, 1 k.o.)

Aleksander Jasiewicz (1-0, 0 k.o.) - Denis Mądry (5-4, 1 k.o.)