Cieślak - Makabu O KTÓREJ GODZINIE walka? KIEDY walka Cieślak - Makabu GODZINA walki Cieślaka o mistrzostwo świata

2020-01-31 9:21 MF, MSo
Michał Cieślak
Autor: PRZEMYSŁAW KAMIŃSKI/SUPER EXPRESS Cieślak - Makabu: KIEDY walka? O której godzinie i gdzie TRANSMISJA TV z walki Cieślak - Makabu? GODZINA DATA TERMIN walki Cieślak - Makabu

Cieślak - Makabu KIEDY walka? O KTÓREJ GODZINIE walczy Cieślak o mistrzostwo świata WBC: GODZINA walki Cieślak - Makabu KIEDY walka Cieślak - Makabu O KTÓREJ GODZINIE walka Cieślaka z Makabu dzisiaj 31.02.2020? Wielkim znakiem zapytania było, czy walka Michała Cieślaka z Ilungą Makabu w ogóle się odbędzie. Na dwa dni przed pojedynkiem, gdy okazało się, że na pewno zawodnicy wyjdą do ringu wciąż pozostaje wiele znaków zapytania. Najważniejszym jest jednak to, kto sięgnie po pas o mistrzostwo świata WBC! KIEDY gala Cieślak - Makabu KIEDY walczy Michał Cieślak? O KTÓREJ GODZINIE walka?

Cieślak - Makabu KIEDY WALKA? O KTÓREJ GODZINIE walczy Cieślak z Makabu?

To najprawdopodobniej jedna z najdziwniejszych walk o mistrzostwo świata w historii polskiego boksu. Michał Cieślak, po wielu zawirowaniach, zmienianych terminach starcia i odwołanej poprzedniej walce, wyjdzie do ringu z Ilungą Makabu. Stawką pojedynku ma być mistrzostwo świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. Niestety, na ten moment nie wiadomo nawet, w jakim miejscu dokładnie dojdzie do walki. Stadion czy hala? O tym decyzja zapadnie, gdy znana będzie prognoza pogody. - Widziałem się z organizatorem gali, generałem Ferdinandem Ilungą Luyoyo. On sam jeszcze nie wie, gdzie będzie walka, bo czeka na... prognozę pogody. Powiedział jednak, że nie ma to żadnego znaczenia, bo i tak on za to zapłaci i ludzie przyjdą, ale gdzie odbędzie się pojedynek postanowi dopiero jutro - tłumaczy Andrzej Wasilewski. Teoretycznie ma być to położony obok hotelu Shark Stadium, lecz oficjalnych decyzji jeszcze nie podjęto. Team Cieślaka zameldował się na lotnisku w Kinszasie we wtorek krótko przed 22. Już tam pojawiły się pierwsze problemy. - Po wyjściu z samolotu celnicy nie chcieli oddać nam paszportów. Wykłócaliśmy się bardzo, powiedzieliśmy, że nie opuścimy lotniska bez nich, no bo jak funkcjonować w takim kraju bez dokumentów? - pyta się retorycznie Wasilewski.

Cieślak - Makabu O KTÓREJ GODZINIE walka dzisiaj 31.01.2020

Tuż przed wyjazdem pojawił się kolejny problem. Kongijczycy wciąż… nie zdeponowali pieniędzy, przeznaczonych na dla polskiego obozu. – Pieniądze z Kongo wyszły, ale okazało się, że banki w USA nie przyjmowały przelewów, odrzucały je. Być może wynika to z obostrzeń gospodarczych. Próbowaliśmy przeprowadzić tę operację do Meksyku i Panamy. Banki widziały, że organizatorzy przelewali pieniądze, ale nie mogły ich przyjąć – powiedział „Super Expressowi” Andrzej Wasilewski, który prowadził negocjacje. Współpromotor Cieślaka dodał, że jest dobrej myśli i ma parę pomysłów jak załatwić tę sprawę na miejscu w Kinszasie.

Cieślak - Makabu KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE walka?

Pojedynek Michał Cieślak - Ilunga Makabu zaplanowany został na piątek 31. stycznia. Godzina walki nie jest jeszcze znana, ponieważ nie ogłoszono karty walk - wstępnie mówi się jednak okolicach godziny 21 lub 22. Za transmisję w Polsce odpowiada stacja Polsat Sport, która zaplanowała ją w systemie pay-per-view. Nie będzie żadnego darmowego i legalnego streama. Na relację na żywo z walki Cieślak - Makabu zaprasza Sport.se.pl!

Najnowsze