„Dostałem tak silne leki, że nadal kręci mi się w głowie”. Diablo przeszedł skomplikowaną operację

2020-06-02 15:16
Diablo Włodarczyk
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Diablo Włodarczyk

To nie był najszczęśliwszy dzień dziecka dla Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka (38 l., 58-4-1, 39 k.o.), który dokładnie 1 czerwca przeszedł skomplikowaną operację lewego barku. – Lekarze wyrównywali, skrobali, czyścili mi ten bark… jednym słowem, było sporo rzeczy do zrobienia. Ale wygląda na to, że się udało – opowiada „Super Expressowi” były dwukrotny mistrz świata.

„Super Express”: - Przede wszystkim, jak się czujesz po operacji?

Krzysztof Włodarczyk: - Dziękuję, czuję się ok, choć… dostałem tak silne leki, że do tej pory trochę kręci mi się w głowie. Mam nadzieję, że mówię wyraźnie?

- Nie słychać żadnej różnicy, jest ok. Opowiedz coś więcej o operacji.

- Operowali mnie dr Robert Śmigielski i dr Daniel Kopko. Miałem pełne znieczulenie, a operacja trwała jakieś 3,5 godziny. Nie opowiem ci fachowo, co tam zostało zrobione, ale gdybym miał to zobrazować, to lekarze… wyrównywali, skrobali, czyścili mi ten bark. Dodatkowo, okazało się, że w środku było jakieś uszkodzenie, które trzeba było „załatać”. Jednym słowem, sporo rzeczy było do zrobienia.

Diablo chętny na walkę ze Szpilką: „Pojedynek odbędzie się na 99%” [WYWIAD]

- Co powiedzieli lekarze po operacji?

- Że wszystko się udało i przebiegło tak, jak sobie zaplanowali. I uczulili mnie, bym nie nadwyrężał teraz ręki. Przez 4 tygodnie mam nosić ortezę, a na dniach zaczynam rehabilitację.

- Kiedy będziesz mógł wrócić do treningów?

- Myślę, że po 3-4 miesiącach.

Grzegorz Proksa ujawnia PATOLOGIE w polskim boksie. „Nie ma szans na sukces”

- Ładny prezent na dzień dziecka…

- Trochę nieudany (śmiech). Nie był to najpiękniejszy dzień dziecka w moim życiu. Przez najbliższy miesiąc będę musiał obchodzić się z tą ręką jak z jajkiem, żeby nic się nie stało. Potem pójdzie już z górki!

----

Czerkaszyn po zabiegu ręki

W tym samym dniu, co Diablo, pod nóż poszedł także jego kolega z grupy KnockOut Promotions Fiodor Czerkaszyn (24 l., 16-0, 11 k.o.), który również był operowany przez dr. Roberta Śmigielskiego. Utalentowany pięściarz, który od niedawna posiada polskie obywatelstwo, przeszedł zabieg prawej dłoni.  

Jak poinformował Rafał Mandes z TVP Sport, Czerkaszyn do treningów bokserskich wróci najwcześniej za 2,5 miesiąca.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ TUTAJ!

Krzysztof Włodarczyk się żeni!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze