Genesis WYNIKI WALK. Lekarz przerwał walkę "Różala". Polak przegrał po krwawej rzezi

2020-10-23 23:15 mso
Różal po przegranej walce na Genesis
Autor: Genesis ZRZUT EKRANU "Różal" po przegranej walce na Genesis

Genesis WYNIKI WALK. Za nami inauguracyjna, pierwsza gala walk na gołe pięści Genesis! W walce wieczoru do krwawej jatki doszło między Joshem Barnettem i Marcinem "Różalem" Różalskim. Polak, niestety, nie był w stanie wyjść do trzeciej rundy starcia. Ciosy byłego mistrza UFC w wadze ciężkiej sprawiły, że nie widział na prawe oko. Wcześniej krew lała się strumieniami w pojedynkach Michała Królika z Bartoszem Batrą i Gracjana Szadzińskiego z Janem Sirokym. Wyniki walk na gali Genesis.

GENESIS. Wyniki walk

Josh Barnett wygrał z Marcinem Różalskim przez decyzję lekarza po drugiej rundzie

Michał Królik wygrał z Bartoszem Batrą przez jednogłośną decyzję sędziów

Vaso Bakočević wygrał z Dariuszem Rutkiewiczem przez nokaut w drugiej rundzie

Gracjan Szadziński wygrał z Jánem Širokým przez nokaut w drugiej rundzie

Aleksandra Rola wygrała z Moniką Porażyńską po jednogłośnej decyzji sędziów

Rafał Kijańczuk wygrał z Marcinem Wasilewskim po niejednogłośnej decyzji sędziów

Damian Szmigielski wygrał z Denisem Makowskim po niejednogłośnej decyzji sędziów

Marcin Różalski pokazał twarz po walce. Stał się JEDNOOKI [ZDJĘCIE]

Szalony wieczór pełen brutalnych emocji - tak wyglądała piątkowa gala organizacji Genesis. Inauguracyjne wydarzenie walk na gołe pięści rozkręcało się powoli, a wątpliwości budziła przede wszystkim duża klatka. Po trzecim pojedynku spirala agresji nakręciła się do niesamowitego stopnia. Gracjan Szadziński w czwartej walce wieczoru brutalnie rozprawił się z Janem Sirokym.

Krwawa wojna na pięści tylko podkręciła nastroje wśród kibiców, które rozżarzył jeszcze mocniej "Psychopata" z Czarnogóry. Vaso Bakocević tłukł się z Dariuszem Rutkiewiczem do utraty tchu. Celny cios na tułów pozbawił sił Dariusza Rutkiewicza. - Nie chcę już walczyć w MMA. Chcę tu walczyć cały czas, su*****ny - mówił Bakocević po walce, rzucając wyzwanie na Genesis 2 Normanowi Parke'owi.

Skala wojny na liczniku skończyła się w dwóch ostatnich pojedynkach. Najpierw Michał Królik krwawo rozprawił się z Bartoszem Batrą, który cały zalał się krwią, a potem do klatki weszli dwaj najważniejsi zawodnicy wieczoru. Josh Barnett, były mistrz UFC i Marcin "Różal" Różalski, legenda KSW.

Ta walka miała skończyć się przed czasem, ale na pewno nie w taki sposób. Barnett bił w klinczu jak natchniony. A to raz rozbijał głowę Polaka, by po chwili szukać ciosów na korpus. Skuteczniejsze były te pierwsze uderzenia, po których oko "Różala" się zamknęło. Lekarz nie dopuścił Polaka do trzeciej rundy. Szkoda, bo momentami wymiany ciosów rozpalały nielicznie zgromadzonych w Łodzi widzów.

Debiut Genesis odebrany jest jednak jako połowiczny sukces w oczach kibiców. Wiele osób narzekało na dużą klatkę, inni na nieco mniej pasjonujące pierwsze walki. Po kilku poprawkach z pewnością Genesis będzie dostarczać emocji co galę! W to nikt nie wątpi!

Marcin "Różal" Różalski: CHCIAŁBYM UMRZEĆ JAK WOJOWNIK [Koloseum]
Na żywo

Genesis 23.10.2020

Zapraszamy na relację na żywo z gali walk na gołe pięści Genesis. Poczcątek o godzinie 20:00.

Szykują się wielkie emocje podczas pierwszej w historii gali Genesis. W walce wieczoru legenda UFC, Strikeforce i Pride Josh Barnett zmierzy się z byłym mistrzem KSW Marcinem Różalskim.

Jak wyglądały najefektowniejsze nokauty "Różala" w karierze? Sprawdźcie tutaj!

"Różal" vs Barnett na gołe pięści? O tym starciu mówi się na całym świecie. Zanim jednak oni wejdą do klatki, podczas Genesis zobaczymy sześć innych pojedynków.

3 rundy po 3 minuty. Klatka ma 8x8 metrów.

Do klatki wejdą zawodnicy znani z KSW czy FEN. Marcin Różalski, Vaso Bakocević, Gracjan Szadziński, Aleksandra Rola czy Rafał Kijańczuk - te nazwiska fani MMA doskonale kojarzą.

Pierwszy z bohaterów inauguracyjnej walki, Denis Makowski zmierza do klatki!

Jego przeciwnikiem będzie Damian Szmigielski!

ZACZYNAMY PIERWSZĄ WALKĘ: Szmigielski vs Makowski!

I runda

Bardzo dobra pierwsza runda i już widać oznaki ciosów na twarzach zawodników. Sporo efektownej walki w klinczu. Szmigielski przytulony do rywala sprawował się znakomicie.

II runda

Znakomicie w klinczu przy siatce odnajduje się Szmigielski. Mnóstwo ciosów sprzedaje swojemu rywalowi. Makowski sprytnie próbuje korzystać z łokci z góry, które w normalnym MMA są nielegalne. W końcówce kilka uderzeń wymienionych w szalonej wymianie.

III runda

Kolejny precyzyjny lewy sierpowy trafia Makowskiego. Szmigielski po chwili ląduje na deskach, ale nie po ciosie. Jedynie się potknął i sędzia nie liczył go. Piękny obrotowy łokieć ze strony Damian w klinczu. Znakomicie radzi sobie pod siatką, ale z gracją Makowski ucieka, przepuszczając jeden z ciosów. Po chwili Denis trafia sierpowym. Walka zakończyła się wymianą. Pierwsza decyzja w historii Genesis.

Niejednomyślna decyzja sędziów! 29-28 Makowski, 29-28 Szmigielski i... 29-28 SZMIGIELSKI!

- Dla mnie to jest brutalne, piękne. Esencja męskości. Wchodząc tu czuję, że chce się jeszcze raz zawalczyć - mówi Akop Szostak.

W drugim pojedynku Rafał Kijańczuk zmierzy się z Marcinem Wasilewskim.

Bohaterowie walki numer 2 już zmierzają do ringu!

Zaczynamy drugą walkę: Kijańczuk vs Wasilewski.

Latają pięści w powietrzu. Próbują obaj urwać sobie głowę jednym, mocnym ciosem. Pierwsza runda spokojna, na rozpoznanie. Czekamy na fajerwerki w drugiej odsłonie.

Szukał obrotowego łokcia Kijańczuk, ale w porę zorientował się Wasilewski. W końcu trochę bójki w krótkim klinczu. "Kijana" w samej końcówce trafił rywala i ruszył do przodu. Zabrakło czasu, by znokautować Wasilewskiego.

Dużo kalkulacji było w pojedynku. Nikt się nie spodziewał, że ta walka potrwa aż trzy rundy. Przed nami kolejna decyzja.

Kolejna niejednogłośna decyzja sędziów: 29-28 Kijańczuk, 29-28 Wasilewski, 29-28 Kijańczuk!

Po krótkiej przerwie do klatki wejdą Aleksandra Rola i Monikę Porażyńską.

Czas na pierwszy pojedynek kobiet na gołe pięści! Monika Porażyńska czy Aleksandra Rola? Przekonamy się już za chwilę.

Zaczynamy trzecią walkę: Rola vs Porażyńska.

Pomyliła się Porażyńska. Zapomniała, że nie może kopać rywalki. Sędzia odjął jej jeden punkt.

Koniec pierwszej rundy. Baaardzo dużo klinczu w pierwszych walkach na Genesis. Najpierw Porażyńska przy siatce uderzyła parę razy rywalkę. Później do głosu doszła Rola. Na razie więcej obrażeń zadała Rola, która uderzała bardziej technicznie.

Ciężko tłucze Porażyńską Rola. Świetnie wykluczała rękę rywalki i brutalnie biła Aleksandra. Zawodniczka KSW radziła sobie w drugiej rundzie świetnie. Twarz Porażyńskiej bardzo opuchnięta.

Kolejny punkt traci Porażyńska, która łapie i ciąga za strój. Tak próbuje skracać dystans, ale Rola ją mądrze punktuje. Widać to na twarzy Moniki, w której pojawiły się już widoczne ślady i wgniecenia. Koniec walki. Trzecia decyzja sędziów!

Jednogłośną decyzją sędziów wygrała Aleksandra Rola.

Bohaterowie czwartej walki już zmierzają do klatki. Czy zobaczymy w końcu pierwszy nokaut wieczoru?

Zaczynamy czwartą walkę: Szadziński vs Siroky!

Ruszyli ogniem piekielnym! Złamany nos Czecha. W końcu mieliśmy liczenie w tym starciu. Leje się krew. Na to czekali kibice! Jeszcze minuta pierwszej rundy.

KONIEC PIERWSZEJ RUNDY! Mnóstwo krwi, mnóstwo ciosów, złamany nos. Na to czekali fani Genesis!

Napiera Szadziński. Znakomicie się na to patrzy. Świetnie czuje się w tej walce "Terminator". Widać, że ten styl mu pasuje. Czech otrzymał potworny cios na wątrobę.

Czech nie dał rady się podnieść na czas. Koniec walki!

Okropne rozcięcie pod okiem Szadzińskiego. On też ucierpiał w tej walce.

Czas na kolejny pojedynek na gali Genesis 1! Za moment do ringu wejdzie "Psychopata" Vaso Bakocevic i Dariusz Rutkiewicz.

Zaczynamy piątą walkę: Bakocević vs Rutkiewicz!

Bakocević wystrzelił lewym i Rutkiewicz padł na deski po nieco ponad minucie. Kontynuujemy jednak to starcie.

Trochę zapominają o tym, że to walki na gołe pięści, a nie MMA. Już dwa razy obalany leżał Rutkiewicz. Czarnogórzec otrzymał mocny cios pod koniec pierwszej rundy i Bakocević też padł na deski.

Lewy, prawy i Rutkiewicz padł na deski. Polak chciał bić się dalej, ale sędzia przerywa pojedynek.

- Nie chcę już walczyć w MMA. Chcę tu walczyć cały czas, su*****ny - mówi Bakocević po walce. Chce walczyć z Normanem Parkiem na Genesis 2!

Ależ ten czas leci! Przed nami co-main event gali Genesis.

Bartosz Batra i Michał Królik w drodze do klatki! Czas na co-main event gali Genesis!

Zaczynamy szóstą walkę gali Genesis 1!

Dynamiczny, ofensywny początek. Batra już szukał łokci z dystansu. Cały czas naciska Królik, który jest bardzo ruchliwy.

Bardzo wysokie tempo pojedynku i... kolejny raz sprowadzenie. Latają pięści w powietrzu, ale na razie daleko do nokautu. Koniec pierwszej rundy.

Druga runda!

Świetnie schodzi pod ciosami rywala Batra, ale kilka ciosów trafiła w okolice lewego oka. Już spływa krew po głowie Bartka. Małe rozcięcie także na czole Królika.

Znakomicie radził sobie Królik w drugiej rundzie. Mnóstwo ciosów doszło do głowy Barty, co widać po ilości krwi, która spływa po jego twarzy.

Trzecia runda.

Krwawa młócka! Dochodzą łokcie, dochodzą kolejne ciosy w szalonych wymianach.

Kapitalna walka! Pięści Królika całe we krwi, długo będzie dochodził do siebie Batra po tym starciu. Obaj cieszą się z wygranej po końcowym gongu. Na kogo tym razem wskażą sędziowie?

Jednogłośna decyzja sędziów! Michał "Matrix" Królik - nie było niespodzianki!

WALKA WIECZORU! TO JUŻ TEN MOMENT!

To będzie wielka walka! Z pewnością poleje się krew.

Posypią się grzmoty! To jest ten czas! Trwa przedstawienie zawodników przed walką wieczoru.

JOSH BARNETT W DRODZE DO RINGU!

MARCIN "RÓŻAL" RÓŻALSKI ZMIERZA W DRODZE DO RINGU!

ZACZYNAMY MAIN EVENT! RÓŻAL VS BARNETT! DAWAĆ TE GRZMOTY!

Łokcie posypały się ze strony Barnetta. Dużo ciosów byłego mistrza UFC na ciało.

Na wyniszczenie idą Barnett i Różal. Już leje się krew. Amerykanin zamknął Polaka w narożniku. Grad ciosów! Poważne rozcięcie na twarzy Marcina.

Zachwiał się Barnett po jednym z ciosów Różalskiego, ale to Polak pada na deski. Co za wojna! Koniec pierwszej rundy!

Szarżą ruszył Różalski. Kolejny raz Barnett sprowadza walkę pod siatkę i okropnie mocne są te ciosy na tułów.

Kolejny krótki prawy Barnetta. Różalski znowu padł na deski. Polak już ledwo widzi na prawe oko.

Różalski odpłaca się ciosami pod siatką. Barnett króciutkimi uderzeniami trafia Polaka. Zachwiał się "Różal" po podbródku, ale nagle lecą dwa sierpowe ze strony naszego gwiazdora. Za moment trzecia runda!

KONIEC WALKI! Różal nie będzie walczył w trzeciej rundzie. Prawe oko całkowicie zamknięte...

Najnowsze