Grzegorz Skrzecz nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Imponująca lista

Grzegorz Skrzecz brylował również na szklanym ekranie. Lista jego filmów zadziwia

2023-02-16 11:04

Cały polski boks żegna Grzegorza Skrzecza. Medalista mistrzostw świata i Europy odszedł w wieku 65 lat. Łzę uronią również fani polskiego kina, bowiem Skrzecz ma koncie wiele ról w legendarnych pozycjach naszej kinematografii. Pięściarz często grał epizody, w których najczęściej był sobą, ale zawsze robił to z klasą i bardzo dobrze wypadał przed kamerą.

Wielu młodszych kibiców pamięta Skrzecza jako eksperta telewizyjnego. Bardzo często można było go usłyszeć i zobaczyć przy okazji różnych gal. Wielu pamięta go też z występów na srebrnym ekranie. Pojawiał się na nim często. Kto był w kinie kilka razy, z pewnością mógł trafić na film, w którym brał udział. Skrzecz występował w prawdziwych klasykach polskiego kina:

  • - Chłopaki nie płaczą
  • - Poranek Kojota
  • - E=mc2
  • - Sztos 2

Grał również w serialach. „Nie gulaj grubasie, bo Ci zadam boksa” – ten tekst na pewno znają fani „Miodowych lat”, który padł właśnie z ust Skrzecza. Pięściarza i trenera można było zobaczyć w takich produkcjach, jak Pierwsza Miłość, Czwarta Władza, Ojciec Mateusz.

Znamy okoliczności śmierci Grzegorza Skrzecza. Jeszcze dwa dni wcześniej był okazem zdrowia, córka nagle odnalazła go martwego

Skrzecz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim boksie. W trakcie kariery doszedł m.in. do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980), a także wywalczył brązowe medale mistrzostw świata w Monachium (1982) i mistrzostw Europy w Warnie (1983). Jak ustaliliśmy, to córka odnalazła martwe ciało legendarnego pięściarza boksu. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem. Wśród najbardziej prawdopodobnych przyczyn zgonu jest zawał serca.

Polscy zawodnicy MMA zaatakowani nożem. Porażające doniesienia, jeden walczy o życie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze