Grzegorz Skrzecz nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Szok po tragedii

Znamy okoliczności śmierci Grzegorza Skrzecza. Jeszcze kilka dni wcześniej był okazem zdrowia, córka nagle odnalazła go martwego

2023-02-16 9:20

Śmierć Grzegorza Skrzecza wstrząsnęła polskim sportem w środowy wieczór. Legenda boksu, która ma za sobą wiele sukcesów odeszła nagle w wieku 65 lat. Po kilkunastu godzinach poznaliśmy okoliczności śmierci Skrzecza. To córka odnalazła go martwego, a jeszcze kilka dni wcześniej uznany trener był okazem zdrowia i odbył trening z przyjacielem.

Skrzecz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim boksie. W trakcie kariery doszedł m.in. do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980), a także wywalczył brązowe medale mistrzostw świata w Monachium (1982) i mistrzostw Europy w Warnie (1983). Na krajowym podwórku wywalczył 5 mistrzostw Polski, w tym cztery z rzędu w latach 1979-1982. Łącznie stoczył 236 walk, z których wygrał aż 204. Po zakończeniu kariery świetnie odnalazł się w roli trenera i eksperta, a swoją charyzmą przekonał do siebie nawet środowisko filmowe. Na koncie ma kilka ról w filmach i serialach, m.in. w "Chłopaki nie płaczą", "Poranku kojota" i "Miodowych latach". W środę, 15 lutego, pojawiła się nagła informacja o jego śmierci. Skrzecz nie zmagał się z przewlekłą chorobą i odszedł niespodziewanie.

Znamy okoliczności śmierci Grzegorza Skrzecza. Córka odnalazła go martwego

Jak ustaliliśmy, to córka odnalazła martwe ciało legendy boksu. Było to o tyle szokujące, że jeszcze tydzień wcześniej Skrzecz odbył trening z Grzegorzem Proksą i Maciejem Sulęckim, a kilka dni przed śmiercią trenował ze swoim przyjacielem, Krzysztofem Kosedowskim. "Kosa" potwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że miało to miejsce we wtorek, 7 lutego. Nic dziwnego, że śmierć Skrzecza wstrząsnęła środowiskiem boksu. Nikt się tego nie spodziewał, a wśród najbardziej prawdopodobnych przyczyn zgonu jest zawał serca. 

Sonda
Kto jest najlepszym pięściarzem w historii polskiego boksu zawodowego?
Legendarny polski trener boksu nie żyje. Grzegorz Skrzecz miał 65 lat, wielka strata
Listen on Spreaker.
Najnowsze