Józef Grzesiak NIE ŻYJE. Słynny bokser odniósł wielki sukces na igrzyskach olimpijskich

2020-06-03 7:50 JWa
Znicz, świeczka
Autor: EastNews Znicze

Świat sportu po raz kolejny utonął we łzach. We wtorek poinformowano, że Józef Grzesiak nie żyje. W smutnym komunikacie przekazano, że brązowy medalista igrzysk olimpijskich Tokio 1964 zmarł w wieku 79 lat we Wrocławiu. Legenda polskiego pięściarstwa ze stolicą Dolnego Śląska była związana niemal całe życie.

Informację o tym, że Józef Grzesiak nie żyje przekazał Polski Komitet Olimpijski we wtorek. We wspomnieniu wielkiej postaci polskiego pięściarstwa, przypomniano jego największe sukcesy. "Był drużynowym mistrzem kraju (1965/66) z zespołem Gwardii Wrocław i trzykrotnym reprezentantem Polski w meczach międzypaństwowych 1965-1966. Uczestniczył w mistrzostwach Europy w Berlinie (1955)" - czytamy w smutnej dla wszystkich kibiców informacji. Józef Grzesiak w swojej bogatej gablocie medali miał także wyjątkowo cenny krążek z igrzysk olimpijskich.

Amerykański sport w ŻAŁOBIE. Zmarł POTRÓJNY mistrz olimpijski

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W 1964 roku w Tokio wywalczył brąz. W kategorii 71 kg Józef Grzesiak na prestiżowej imprezie pozostawał niepokonany aż do półfinału, gdzie sposób na niego znalazł Borys Łagutin ze Związku Radzieckiego. Grzesiak musiał zadowolić się brązowym medalem, ale później okazało się, że jedyną porażkę na turnieju olimpijskim poniósł z jego triumfatorem.

NIE ŻYJE wybitny działacz sportowy. Powodem nagła i CIĘŻKA choroba

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Urodzony w Kaliszu, ale niemal całe bokserskie życie związany z Wrocławiem, Józef Grzesiak stoczył w swojej karierze łącznie 198 walk. Aż 157 z nich wygrał. Porażki poniósł w 27 starciach. W walkach z jego udziałem orzeczono także 14 remisów.

Najnowsze