Mistrz boksu na słodko...

2008-12-03 7:00 Jan Ciosek

Bokserski mistrz Europy z zawodu i zamiłowania jest cukiernikiem. Sprawdziliśmy - potrafi robić takie torty, że palce lizać!

Przygotowania do walki to najtrudniejszy okres w życiu Rafała Jackiewicza (31 l.). Musi wtedy dbać o wagę i unikać ukochanych słodyczy.

- To najgorsze cierpienie, bo kiedy widzę coś słodkiego, po prostu nie potrafię się opanować - zdradza "Super Expressowi".

Właśnie dlatego po zakończeniu szkoły podstawowej bokserski mistrz Europy wybrał technikum cukiernicze.

- Mama spytała mnie, co chcę robić w życiu, co naprawdę lubię. Więc powiedziałem, że tak najbardziej to słodycze! - wspomina Jackiewicz. - No i potem przez trzy lata technikum codziennie obżerałem się jak dziki. To były najpiękniejsze chwile w moim życiu, choć mycie blach po jagodziankach to był prawdziwy koszmar...

Jackiewicz do dziś często zagląda do cukierni "Janeczka" w Mińsku Mazowieckim, gdzie uczył się fachu. "Super Express" podpatrzył go, gdy szykował sobie tort z okazji obronienia tytułu zawodowego mistrza Europy w wadze półśredniej.

- To taki prosty, ale pyszny tort. Trzy warstwy biszkopta posmarowanego syropem i bitą śmietaną, na wierzchu owoce, kwiatki z marcepanu i jakaś posypka - wylicza pięściarz grupy Bullit KnockOut Promotions.

Miłość do słodyczy mało jednak nie pozbawiła Jackiewicza tytułu mistrza Europy. Po zdobyciu pasa w połowie września w walce z Jacksonem Bonsu Rafał zaszalał z ciastkami.

- Przytyłem w ciągu kilku tygodni osiem kilo - przyznaje bokser. - A potem musiałem to wszystko zrzucić przed sobotnią walką. Przez to w pojedynku z Zaveckiem byłem wolniejszy niż zwykle. Następnym razem nie powtórzę tego błędu - obiecuje.

Ale w trakcie przygotowywania tortu Rafał nie mógł się powstrzymać. Więcej bitej śmietany trafiało do jego ust niż na tort. Podobnie było z owocami i ozdobami.

- Pożarłem też chyba pięć pączków i kilka innych ciastek - nie ukrywa. - Ale przecież jestem mistrzem Europy, zasługuję na słodkie życie!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze