"Smok" Sosnowski chce pożreć Adamka

2009-11-04 3:00

Najpierw zamierza obić brązowego medalistę z Sydney Paolo Vidoza (39 l.), potem mistrza olimpijskiego Audleya Harrisona (38 l.), a na końcu - Tomasza Adamka (33 l.). To plan Alberta Sosnowskiego (30 l.) na najbliższe miesiące. - Mam "Górala" na liście, ale będzie musiał poczekać na swoją kolej - śmieje się "Smok".

Albert Sosnowski właśnie rozpoczął sparingi przed pojedynkiem o mistrzostwo Europy. 18 grudnia w Londynie wyjdzie do ringu z Włochem Paolo Vidozem (39 l,, brąz IO w Sydney, 2 razy brąz MŚ, srebro ME, jako zawodowiec 26 zwycięstw, 6 porażek). Stawką pojedynku będzie wakujący pas mistrza Europy.

- To będzie najważniejsza walka w mojej karierze - mówi wprost "Smok", którego kariera nabrała w ciągu roku wielkiego rozpędu (po sensacyjnym znokautowaniu pogromcy Mike'a Tysona, Danny'ego Williamsa i remisie z niepokonanym Francesco Pianettą).

Teraz czeka go pojedynek ze znacznie silniejszym Włochem. Polak jednak jest wyjątkowo pewny siebie. - Vidoza pokonam na sto procent, nie ma nawet takiej możliwości, że mógłbym nie wykorzystać takiej szansy. Zabiegam go, zamęczę, a potem wykończę lewym prostym i sierpami! - obiecuje. - Jestem niesamowicie zmotywowany, żeby zdobyć ten pas. Tylko dwóch Polaków do tej pory było zawodowymi mistrzami Europy: Przemek Saleta i Rafał Jackiewicz. Ja będę trzeci!

"Smok" boksuje zawodowo od 11 lat, ale na razie kokosów się nie dorobił. Wszystko może się jednak zmienić. Jeśli wygra z Vidozem, w obronie tytułu mistrza Europy zmierzy się z Audleyem Harrisonem (38 l.), mistrzem olimpijskim z 2000 roku.

- To już będzie walka o wielkie pieniądze - nie ukrywa Sosnowski, który jednak wybiega planami znacznie dalej. - Na liście rywali do pokonania mam też Tomasza Adamka. Nie boję się go, choć w walce z Andrzejem Gołotą zaprezentował się znakomicie. Kilka ostatnich pojedynków dodało mi niesamowitej pewności siebie, teraz wiem, że "Smok" może pożreć każdego, także Adamka. "Góral" musi jednak poczekać na swoją kolej - śmieje się Sosnowski.

Albert Sosnowski "Smok"

Wiek: 30 l.

Wzrost: 189 cm

Zasięg ramion: 196 cm

Waga: 103 kg

Zwycięstwa: 44

Przez k.o.: 27

Porażki: 2

Remisy: 1

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze