Ołeksandr Usyk i jego dzieci

i

Autor: East News/twitter.com/UkraineAtamans Ołeksandr Usyk i jego dzieci

Wstrząsająca relacja Usyka z wojny w Ukrainie! "Tato, dlaczego oni chcą nas zabić?!"

2022-07-01 12:16

Gdy pod koniec lutego wybuchła wojna w Ukrainie, Ołeksandr Usyk wrócił do ojczyzny i bronił kraju przed rosyjskim najeźdźcą. Po kilkunastu dniach mistrz świata wagi ciężkiej zdecydował jednak, że swojemu ukochanemu narodowi bardziej pomoże w ringu, tocząc rewanżowy bój z Anthonym Joshuą.

We wrześniu 2021 roku Usyk w wielkim stylu wypunktował Joshuę, odbierając mu trzy mistrzowskie pasy królewskiej kategorii. W połowie lutego tego roku Ukrainiec udał się do Londynu na negocjacje w sprawie rewanżu, ale wybuchła wojna i postanowił wrócić do kraju. Do rozmów obie strony wróciły po kilku tygodniach, gdy Usyk ponownie był poza granicami ojczyzny.

- Naprawdę nie chciałem opuszczać swojego kraju ani miasta, ale poszedłem do szpitala, w którym byli ranni żołnierze i to oni przekonali mnie, żebym wyjechał. Powiedzieli, że jeśli będę walczyć w ringu, to pomogę Ukrainie bardziej, niż gdybym został na wojnie. Wystarczył jeden dzień tej tragedii żebym zrozumiał, że wszystko co mam, co osiągnąłem, mogę stracić w jednej sekundzie - zdradził Usyk w rozmowie z "The Sun".

Szczere wyznanie Adama Kownackiego przed powrotem na ring! To mocno zmieniło jego życie, słowa chwytają za serce

Do rewanżu Usyka z Joshuą dojdzie ostatecznie 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Ukrainiec nie ma jednak złudzeń, że od razu po walce wróci na Ukrainę.

- Moje dzieci pytały mnie - "Tato, dlaczego oni chcą nas zabić?!". Nie wiedziałem, co im odpowiedzieć. Mojej rodziny nie ma teraz w Ukrainie, ale wielu bliskich zostało. Jestem z nimi w stałym kontakcie. Każdego dnia modliłem się, by nikt mnie nie zabił, by nikt nie zabił kogoś z mojej rodziny. Modliłem się też o to, żeby nikt nie zmusił mnie do strzelania do innej osoby, ale gdybym ja lub ktoś z rodziny był w niebezpieczeństwie, to musiałbym to zrobić. Jedno jest pewne - zaraz po walce wracam na Ukrainę - dodał Usyk.

Polski pięściarz mocno zdenerwowany! Nazwał mistrza świata ch****, o wszystkim opowiedział przed kamerami

Teraz to Usyk jest królem światowego boksu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze