Maciej Sulęcki

i

Autor: Ed Mulholland/Matchroom Boxing USA Maciej Sulęcki

Polski pięściarz mocno zdenerwowany! Nazwał mistrza świata ch****, o wszystkim opowiedział przed kamerami

2022-07-01 9:40

Maciej Sulęcki powinien być już od kilku dni po drugiej w karierze walce o tytuł mistrza świata. Zaplanowany na 18 czerwca pojedynek z Jermallem Charlo o pas WBC w wadze średniej nie doszedł jednak do skutku. Powód? Obrońca tytułu zgłosił kontuzję, w którą Polak jednak nie wierzy.

Sulęcki by jak najlepiej przygotować się do walki z mistrzem świata wyjechał do USA. Spędził tam dwa miesiące, trenując pod okiem Andrzeja Fonfary i Pawła Kłaka. Pięściarz z Warszawy był bardzo zadowolony z przygotowań, bo w Ameryce łatwo o bardzo klasowych sparingpartnerów.

Niestety kilkanaście dni przed walką Charlo zgłosił kontuzję i gala została odwołana. Co prawda promotor Polaka Andrzej Wasilewski zapewnił w rozmowie z "Super Expressem", że prędzej czy później pojedynek się odbędzie, ale Sulęcki i tak nie kryje zdenerwowania.

Polsko-polska bitwa w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 23! Wymowny komentarz Artura Szpilki

Rozmowa z Maciejem Sulęckim przed jego walką z z Jermallem Charlo

- Zainwestowałem w te przygotowania ponad 30 tysięcy dolarów. Mam zapewnienie, że chociaż część tych środków zwrócą nam ludzie z Premier Boxing Champions. Być może zwrócą nam nawet całość środków wydanych na przygotowania, ale czekamy na informacje w tej sprawie. Nawet jeśli tak się nie stanie, to traktuję ten obóz przygotowawczy jako inwestycję w siebie. Na pewno nie obrażę się teraz na świat i będę siedział w Polsce. Wkrótce znowu wylecę do USA i dalej będę w siebie inwestował - zdradził Sulęcki w rozmowie z portalem ringpolska.pl.

Sulęcki nie ukrywa również, że w żadną kontuzję Charlo nie wierzy. I właśnie dlatego wysłał mu prywatną wiadomość.

- Napisałem mu, że jest ch****, a nie czempionem - dodał Polak.

Don Kasjo twierdzi, że może znokautować Szpilkę: Mogę go zlać! Chętnie wybiję mu boks z głowy [WIDEO]

Maciej Sulęcki szczerze o swoim występie po 16 miesiącach przerwy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze