Joanna Jędrzejczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Joanna Jędrzejczyk

Dylemat gwiazdy UFC

Joanna Jędrzejczyk bije się z myślami o powrocie! Wejdzie jeszcze do klatki? Wymowne słowa

2022-08-01 12:23

Joanna Jędrzejczyk po porażce z Weili Zhang na czerwcowym UFC 275 zakończyła karierę. Najbardziej utytułowana polska zawodniczka MMA w historii postanowiła przejść na sportową emeryturę, ale nie była to łatwa decyzja. Okazuje się, że "JJ" wciąż myśli o powrocie. Opowiedziała o ogromnym dylemacie, jaki przeżywa. Czy Jędrzejczyk wejdzie jeszcze do klatki? Padły wymowne słowa.

Powrót Jędrzejczyk i rewanż z Zhang na UFC 275 elektryzował fanów. Była mistrzyni federacji Dany White'a podpisała kontrakt na kilka walk i miała powalczyć o odzyskanie tytułu w kategorii słomkowej. Do klatki wróciła po ponad 2 latach przerwy, gdy właśnie Zhang pokonała ją niejednogłośną decyzją sędziów w mistrzowskim starciu na UFC 248. Tamta walka przeszła do historii i rewanż w Singapurze zapowiadał się pasjonująco. Niestety, Polka została znokautowana backfistem w drugiej rundzie i to Chinka otrzyma szansę walki o pas. Tymczasem "JJ" jeszcze w oktagonie zapowiedziała przejście na emeryturę. Tą decyzją wstrząsnęła fanami UFC na całym świecie, a podziękowania za wspaniałą karierę płynęły z wielu stron.

Nowa freak-fightowa organizacja w Polsce! Jest w niej aktorka znana z "Rodziny zastępczej" i mistrzyni świata w boksie

Joanna Jędrzejczyk szczerze po zakończeniu kariery. Trafi do freak fightów? | Andrzej Kostyra

Joanna Jędrzejczyk bije się z myślami o powrocie! Wejdzie jeszcze do klatki?

Od bolesnej porażki i trudnej decyzji minęły niespełna dwa miesiące, a Jędrzejczyk skupiła się na wejściu w nową rolę. Po wielu latach poświęconych MMA, teraz chce skupić się na życiu prywatnym i pracy menedżera. Nie oznacza to jednak, że łatwo pogodzić się jej z nową rzeczywistością. O trudnościach w związku z przejściem na emeryturę opowiedziała nieco więcej w niedawnej rozmowie z portalem "MMAFighting.com", gdzie wyjawiła, że bije się z myślami o powrocie!

Najpiękniejsza polska zawodniczka MMA wraca do klatki! Karolina Owczarz gwiazdą KSW 73, przed nią trudne wyzwanie

Legendy pięknie żegnały Joannę Jędrzejczyk!

- Zawsze obiecywałam sobie, że jeśli odejdę z tego sportu, to na zawsze. To trudne, ale czasami budzę się i rano myślę: "Bardzo chciałabym wrócić. Dlaczego to robię?". To trudna część. Na razie skończyłam. Jestem bardzo szczęśliwa - wyznała była mistrzyni UFC. - Muszę trzymać się swojej decyzji, bo jest wiele rzeczy, które sprawiają, że bardziej angażuję się w ten sport, ale tak, jak mówiłam, zdrowie jest najważniejsze - dodała 34-latka.

Sonda
Czy żałujesz, że Joanna Jędrzejczyk skończyła karierę?
Najnowsze