Koronawirus wśród polskich hokeistów. Związek podał liczbę zakażonych

2020-08-08 18:21 MC
Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie
Autor: CyfraSport Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie

Cała kadra polskich hokeistów przeszła testy na obecność koronawirusa, o czym Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował w specjalnym oświadczeniu na stronie internetowej. Przebadano w sumie 46 osób. U trzynastu osób badania dały wynik pozytywny.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze informacje o przypadkach koronawirusa w reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. W związku z tym postanowiono przebadać wszystkich, którzy brali udział w zgrupowaniu kadry w Warszawie. Spośród 46 osób, u trzynastu stwierdzono koronawirusa. To jedenastu zawodników i dwóch członków sztabu szkoleniowego.

Mistrzyni panczenów Erwina Rys-Ferens dotknięta ciężką chorobą. Nogi odmówiły posłuszeństwa

Oświadczenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie:

Wszyscy, którzy brali udział w lipcowym zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Warszawie, zostali poddani testom na obecność koronawirusa. U trzynastu osób wynik jest pozytywny.

W dniach 19-26 lipca hokeiści przebywali na zgrupowaniu w stolicy. W obozie wzięło udział 46 osób. Wszyscy, którzy w nim uczestniczyli, czyli zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przeszli badania. Trzynaście osób ma wynik pozytywny, w tym 11 zawodników i 2 członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy czują się dobrze i przechodzą obowiązkową kwarantannę. Związek jest w stałym kontakcie z hokeistami, trenerami, przedstawicielami klubów, Państwową Inspekcją Sanitarną oraz służbami medycznymi.

PZHL jest w kontakcie ze specjalistami w dziedzinie chorób zakaźnych w sprawie procedur dotycząc zasad przeprowadzania przyszłych zgrupowań oraz rekomendacji związanych z prowadzeniem rozgrywek ligowych.

Najnowsze