Mistrz Europy oskarżony o molestowanie 13-latki. Wysyłał jej OBRZYDLIWE ZDJĘCIA

2019-12-11 10:18 DaO
Vanessa James, Morgan Cipres
Autor: East News Vanessa James i Morgan Cipres

Jeszcze do niedawna wiele spraw molestowania kobiet, czy nieletnich w sporcie było tuszowanych. Ofiary były zastraszane, czy też bały się o odbiór całej sytuacji przez opinię publiczną. Na szczęście zmieniło się to diametralnie i o tak fatalnych sytuacjach mówi się coraz więcej, a sprawcy muszą liczyć się z surowymi karami. Taka może spotkać również francuskiego łyżwiarza figurowego, Morgana Cipresa.

28-letni zawodnik jest doskonale znany w środowisku łyżwiarstwa figurowego. Wraz ze swoją partnerką, Vanessą James, w 2019 roku został mistrzem Europy. Osiągnięcie było o tyle bardziej doniosłe, że Cipres i James byli drugą francuską para, która dokonała tej sztuki. Oboje zdobywali medale także innych imprez, w tym brąz na mistrzostwach świata.

Dokonania 28-latka mogą pójść jednak w niepamięć po oskarżeniach o molestowaniu 13-latki. Miało do tego dojść przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang. Cipres wraz z James udali się na Florydę, gdzie przygotowywali się do nadchodzących igrzysk. Na tym samym obiekcie trenowała ofiara łyżwiarza i to właśnie tam miało dojść do molestowania.

Jak podał portal rt.com łyżwiarz miał wysłać dziewczynce zdjęcia genitaliów ze swojego konta na Instagramie. Co gorsze, o całej sprawie wiedzieli trenerzy Francuza, którzy próbowali zatuszować zachowanie podopiecznego i przekonać rodziców 13-latki, że zgłoszenie tego na policję niekorzystnie wpłynie na przygotowania do igrzysk. John Zimmerman i Silvia Fontana powiedzieli ofierze, że Cipres wysyła jej takie zdjęcia ponieważ "jest ładną dziewczyną, a mężczyźni mają swoje potrzeby".

Sprawę bada obecnie SafeSport. To organizacja walcząca ze wszystkimi formami nadużyć w sporcie. US Figure Skating oświadczyło natomiast, że nie będzie tolerowało takich zachowań i apeluje do każdego, kto spotkał się z podobnymi występkami, aby zgłaszał się właśnie do SafeSport.

Najnowsze