MŚ dywizji IA: Polska z pierwszym zwycięstwem! Hokeiści pokonali Słoweńców

2018-04-23 20:57

W poniedziałek kibice hokeja na lodzie w naszym kraju nie spodziewali się cudów. Biało-czerwoni na MŚ dywizji IA mierzyli się ze Słoweńcami. Rywale to spadkowicze z elity. Nasi reprezentanci zagrali jednak nadzwyczaj dobrze i pokonali faworyzowanego przeciwnika 4:2, dopisując ważne trzy punkty.

Mecz Słowenia - Polska na MŚ dywizji IA nie zapowiadał się najłatwiej dla biało-czerwonych. Na początek turnieju nasi reprezentanci przegrali z Włochami 1:3 i choć rywale w Budapeszcie w pierwszym spotkaniu też ponieśli porażkę (1:3 z Wielką Brytanią), to ostatnie bezpośrednie rywalizacje nie pozostawiały złudzeń. Poniedziałkowy rywal pokonywał nas ostatnio 6:1 i 4:1. Polacy nie położyli się jednak na lodzie i po pierwszej tercji prowadzili 1:0. Choć na początku drugiej odsłony meczu Słoweńcy wyrównali, to kolejne trzy gole strzelali hokeiści z Orzełkiem na strojach. Na półtorej minuty padło jeszcze trafienie na otarcie łez dla rywali, ale to Polska wygrała 4:2 i zapisała na swoim koncie pierwszy komplet punktów w turnieju. Impreza w Budapeszcie potrwa do soboty, a awans do elity wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Polska - Słowenia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
1:0 - Kapica (Dziubiński, Chmielewski) 3' (5 na 4)
1:1 - Drozg (Vidmar) 25'
2:1 - Neupauer (Pociecha, Witecki) 28'
3:1 - Kolusz 37' (rzut karny)
4:1 - Chmielewski (Rompkowski, Dziubiński) 52'
4:2 - Urbas (Verlić) 59' (6 na 5)