Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

O której skoki dzisiaj?

SKOKI DZISIAJ o której godzinie sobota 4 lutego 2023. PŚ Willingen O KTÓREJ dzisiaj skoki w sobotę konkurs indywidualny 4.02 GODZINA

2023-02-04 12:54

SKOKI DZISIAJ o której godzinie sobota 4 lutego 2023. Skoczkowie narciarscy już w piątek rywalizowali na skoczni w Willingen, ale ze względu na trudne warunki atmosferyczne udało się rozegrać tylko jedną serię konkursu mieszanego, a kwalifikacje do zawodów indywidualnych przeniesiono na sobotę. Dlatego w szósty dzień tygodnia zawodnicy będą mieli sporo pracy. Polscy kibice zastanawiają się, czy Dawid Kubacki i spółka wrócą do wysokiej dyspozycji. SKOKI DZISIAJ Willingen O KTÓREJ GODZINIE?

SKOKI DZISIAJ o której godzinie skoki dzisiaj sobota 4 lutego 2023. O której dzisiaj skoki 4.02

Kolejnym przystankiem na mapie Pucharu Świata w skokach narciarskich jest Willingen. Jedna z największych dużych skoczni na świecie polskim kibicom kojarzy się doskonale, bo biało-czerwoni często walczyli tam o zwycięstwa. Każdy pamięta świetny skok Adama Małysza, który utkwił w pamięci wielu fanom. Jeszcze dwa tygodnie temu można było oczekiwać, że i w tym roku Polacy w Willingen będą starali się co najmniej o podium. Dawid Kubacki był w rewelacyjnej formie, a Kamil Stoch i Piotr Żyła nie ustępowali kroku liderowi Pucharu Świata. Ale nastroje uległy nieco zmianie po weekendzie z lotami narciarskimi. Kubacki na skoczni Kulm prezentował się poniżej oczekiwań i skakał słabo. A przy dobrej postawie Halvora Egnera Graneruda musiał pogodzić się z utratą pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Sam Thomas Thurnbichler stwierdził niedawno, że wciąż wierzy w odrobienie strat do Norwega i w Kryształową Kulę dla Kubackiego.

SKOKI DZISIAJ o której 4.02 sobota skoki w Willingen skoki narciarskie dzisiaj o której

Rywalizacja w Willingen rozpoczęła się już w piątek. Wówczas doszło do konkursu par mieszanych, ale zawody przypominały bardziej horror niż rywalizację. Wszystko ze względu na bardzo mocny wiatr. Bardzo groźnie wyglądał m.in. skok Timiego Zajca, który pofrunął ponad 160 metrów i lądował na płaskim. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne zdecydowano się przenieść kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego na dzień zawodów. Dlatego skoczkowie w sobotnie popołudnie dostaną podwójną dawkę zmagań.

SKOKI DZISIAJ o której godzinie Willingen 4.02 sobota o której

Na sobotę 4 lutego 2023 zaplanowano konkurs indywidualny w Willingen. Start rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:10. Wcześniej, bo o 14:45 powinny rozpocząć się kwalifikacje do konkursu. Relacja z zawodów na portalu sport.se.pl, a transmisja z Willingen na Eurosport 1 oraz TVN.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze