Monika Hojnisz i Maciej Staręga

Autor: Instagram Monika Hojnisz i Maciej Staręga

Piękny ślub polskich sportowców. Połączyły ich narty i miłość [ZDJĘCIE]

2019-06-04 16:38

Trwa festiwal sportowych ślubów. W kościele św. Wawrzyńca w Chorzowie pobrali się najlepsza polska biatlonistka Monika Hojnisz (28 l.) i narciarski biegacz Maciej Staręga (29 l.). Po Dawidzie Kubackim, Macieju Kocie, Krzysztofie Piątku i Macieju Rybusie sakramentalne „tak” wypowiedzieli specjaliści śnieżnych tras.

Monika jest chorzowianką, Maciej pochodzi z Siedlec. Poznali się podczas studiów w katowickiej AWF. Są parą od kilku lat. Termin ślubu trzymali w tajemnicy, podobnie jak wszyscy wymieni wyżej. Wiadomo jednak, że teraz zamieszkają razem na Śląsku.

- Maciek jest typem sprintera, ja biegam dłuższe dystanse. On śmieje się ze mnie, że jestem słabsza w sprincie i że nie umiem finiszować. Chciałabym od niego przejąć tę umiejętność – mówiła „Super Expressowi” Monika.

Hojnisz jest dużo bardziej utytułowaną zawodniczką od swojego męża - ma na swoim koncie kilka medali mistrzostw świata i Europy. W 2013 roku zdobyła brąz podczas MŚ w Nowym Meście, a podczas Euro w Bansku w tym samym roku złoto w biegu pościgowym i dwa brązowe medale w biegu indywidualnym i sprincie.

Maciej Staręga największe sukcesy odnosił w 2017 roku. W tym sezonie Pucharu Świata zdobył 114 punktów, co pozwoliło mu zająć 57. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas mistrzostw świata w Lahti zajął ósme miejsce w sprincie stylem dowolnym. W tym sezonie Pucharu Świata zajął 96. miejsce. Najlepiej poszło mu w sprincie we włoskim mieście Toblach. 29 grudnia 2018 roku zajął jedenaste miejsce.