Początek olimpijskiego sezonu z grubej rury. Rekordowa Natalia Maliszewska

2021-10-21 15:57
Natalia Maliszewska
Autor: East News Natalia Maliszewska

Od mocnego uderzenia rozpoczęła 26-letnia Natalia Maliszewska międzynarodowe występy w olimpijskim sezonie 2021-2022. W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w short tracku w Pekinie pobiła dwukrotnie własny rekord Polski w wyścigu na dystansie 500 m.

Za cztery miesiące w tej samej hali lodowej w stolicy Chin rozegrane zostaną igrzyska olimpijskie. Maliszewska ma w dorobku na tym dystansie medale wszystkich kolorów w mistrzostwach Europy oraz srebro MŚ 2018. Nie ma jeszcze olimpijskiego trofeum.

W Pekinie poprawiła rekord Polski będąc najszybsza w całej stawce uczestniczek: w preeliminacjach uzyskała wynik 42,475 s, zaś w przedbiegachach  42,377 s. Jej poprzedni rekord, z 2018 r., wynosił 42,587 s.

Polska łyżwiarka awansowała do ćwierćfinału, podobnie jak jej starsza siostra Patrycja Maliszewska oraz Nikola Mazur.

W zawodach uczestniczy Kanadyjka Kim Boutin (26 l.), autorka rekordu świata w tej konkurencji – 41,936 s z roku 2019. Była najszybsza w swoich seriach obu rozegranych rund, ale z czasami gorszymi od Maliszewskiej.

Decydujące rozgrywki na tym dystansie odbędą się w sobotę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze