Letnie Grand Prix, skoki narciarskie, Dawid Kubacki

i

Autor: East News Dawid Kubacki podczas LGP w skokach narciarskich w Wiśle.

Polacy wracają na skocznię! Letnie Grand Prix 2021 coraz bliżej. Kiedy inauguracja?

2021-07-13 8:09

Lato w pełni, ale i fanów sportów zimowych czekają niebawem wielkie emocje. W najbliższy weekend w Wiśle rozpocznie się Letnie Grand Prix w skokach narciarskich. Kiedy i gdzie można obejrzeć transmisję z wydarzenia?

Małysz, Stoch, Kubacki - Tak Polacy wygrywali Turniej Czterech Skoczni

Do rozpoczęcia 43. odsłoną Pucharu Świata pozostały jeszcze cztery miesiące, nasi skoczkowie nie myślą jednak o wypoczynku. Czeka ich w najbliższych tygodniach najważniejszy tego lata sprawdzian przez nadchodzącym sezonem, czyli Letnie Grand Prix, którego inauguracja odbędzie się już w najbliższy weekend.

Gospodarzem pierwszych z serii 11 zaplanowanych w tym roku zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie Polska. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle podopieczni Michała Doležala po raz pierwszy staną do rywalizacji z reprezentantami 12 państw. W nadchodzących tygodniach rywalizacja przenosić się zaś będzie kolejno do Francji, Kazachstanu, Rosji, Rumunii i Austrii, by zakończy się 2 października w niemieckim Kligenthal.

Przed Biało-Czerwonymi trudne zadanie. Po udanym dla nich poprzednim sezonie Pucharu Świata, oczekiwania kibiców wobec naszych skoczków są bardzo wysokie. Najlepiej wówczas wypadł tegoroczny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch, plasując się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Polakom udało się również zająć drugie miejsce w Pucharze Narodów, ustępując jedynie Norwegom. Czy po kilkumiesięcznej przerwie zachwycą równie świetną formą?

Emisja w TV:

Letnie Grand Prix w Wiśle - kwalifikacje

piątek 17.05 TVP Sport

piątek 17.25 TVP Sport

piątek 17.35 Eurosport 1

Letnie Grand Prix w Wiśle

sobota 17.30 TVP 1, TVP Sport

sobota 17.35 Eurosport 2

niedziela 17.30 TVP 1, TVP Sport

niedziela 17.35 Eurosport 2

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze