STOCH POBIŁ REKORD FREUND POBIŁ WSZYSTKICH

Autor: East News KAMIL STOCH

PŚ w Lillehammer: Bez kwalifikacji, na innym obiekcie, I seria i Kamil Stoch 15 [WIDEO]

2015-12-06 10:27

Dziwaczne zawody dotarły do mety! Organizatorzy Pucharu Świata w Lillehammer odetchnęli z ulgą. Udało się przeprowadzić jedną serię konkursu na skoczni HS100! Wygrał ją Severin Freund, który wyprzedził norweski duet: Kenneth Gangnes, Andreas Stjernen. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął piętnaste miejsce.

To był absurdalny konkurs. Karty rozdawał bowiem wiatr i gdyby nie decyzja organizatorów o przeniesieniu konkursu na mniejszy obiekt, zawody nie zaczęłyby się w ogóle. I być może tak byłoby lepiej.

PŚ w Lillehammer: Justyna Kowalczyk została w blokach! 32. miejsce Polki

Trudno oceniać start biało-czerwonych. Jedni pofrunęli bliżej, inni dalej, jeszcze inni najdalej - Klemens Murańka osiągnął najlepszą odległość, dała mu ona 23. miejsce - ale najlepiej spisał się oczywiście Kamil Stoch, który zajął piętnaste miejsce. Osiemnasty był Maciej Kot, a 22. Stefan Hula. Słabiej spisali się natomiast Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy nie zajęli miejsca w czołowej trzydziestce. Głównie z powodu faktu, że akurat tak im zawiało.

Freund najlepszy w Lillehammer

Najlepszy w Lillehammer okazał się Severin Freund, który oparł się norweskiej dominacji i wyprzedził dwójkę Kenneth Gangnes, Andreas Stjernen. Pecha miał natomiast Joachim Hauer, który odfrunął najdalej z całej stawki (105 metrów), ale chwilę potem został zdyskwalifikowany przez sędziów.