PŚ Zakopane PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE. Jakie są nagrody w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem PREMIE

2020-01-24 15:42 PO, DCH, MSo
PŚ Zakopane PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE. Jakie są nagrody w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem PREMIE
Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER PŚ Zakopane PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE. Jakie są nagrody w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem PREMIE

Skoki narciarskie w Zakopanem PREMIE, NAGRODY PIENIĘŻNE: Jakie są premie i nagrody w Pucharze Świata w Zakopanem pieniądze. Ile mogą zarobić skoczkowie narciarscy w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem. Przed nami wielkie święto skoków w stolicy polskich Tatr! Przed Pucharem Świata w Zakopanem atmosfera wśród polskich kibiców jest bardzo gorąca. Wszyscy liczą na świetny wynik Dawida Kubackiego i podopiecznych Michala Doleżala w konkursie drużynowym. Jakie są PREMIE za Puchar Świata w Zakopanem nagrody. Ile zarobią skoczkowie w Zakopanem PREMIA za zwycięstwo.

Puchar Świata w Zakopanem PREMIE NAGRODY PIENIĄDZE

Magii narciarskiego święta w Zakopanem ulegają wszyscy skoczkowie. Nawet nielubiany kiedyś rywal Małysza Sven Hannawald zachwycał się atmosferą, gdy w roku 2003 wygrał tu dwa konkursy. Nie ma wątpliwości, że biało-czerwona euforia będzie niosła Polaków do sukcesów – w sobotę w konkursie drużynowym, a w niedzielę – indywidualnym. W ostatnich tygodniach kibiców rozkochał w sobie Dawid Kubacki, który od ośmiu konkursów nie schodzi z podium. Jeśli znów stanie na pudle, wyrówna rekord legendarnych skoczków Mattiego Nykaenena i Gregora Schlierenzauera, którzy jedno z pierwszych trzech miejsc zajmowali po dziewięć razy z rzędu. Kubacki odpowiada na to w swoim stylu. - Rekordy to nie jest część mojej pracy. Ważna jest dyspozycja dnia i samopoczucie, a także to, co się dzieje w domu. W moim przypadku praca była długotrwała i każdy etap kariery ma swoją wartość. Nie da się tego pominąć – powiedział Kubacki na konferencji prasowej. Na przebudzenie formy w Zakopanem liczy Kamil Stoch, który dokładnie 9 lat temu na Wielkiej Krokwi odniósł pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo. Na skoczni w Zakopanem Stoch czuje się jak w domu. - Na tej skoczni się wychowałem i zawsze wracam na nią jak do siebie. Znajomość skoczni ma duże znaczenie, ale jeszcze większe jest wsparcie dziesiątek tysięcy kibiców. Staram się czerpać jak najwięcej z tej pozytywnej energii – stwierdził Stoch w rozmowie z dziennikarzami.

PŚ ZAKOPANE 2020 NAGRODY. Jakie premie za konkursy Pucharu Świata w Zakopanem?

Zawody w Zakopanem są jedynie etapem cyklu Pucharu Świata - za zwycięstwa w nim nie są przewidziane żadne dodatkowe nagrody tak jak ma to miejsce w Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air czy Titisee-Neustadt Five. Premie dotyczą już etapu kwalifikacji. Za zwycięstwo w eliminacjach na normalnej skoczni skoczek otrzymuje premię w wysokości 3 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 12 tysięcy złotych).

Pozostałe premie również są przewidziane przez regulamin Pucharu Świata. Zwycięzcy konkursu drużynowego otrzymują do podziału 30 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 120 tysięcy zł). Nagrody otrzymują tylko drużyny, które staną na podium. Za drugie miejsce przysługuje nagroda w wysokości 20 tysięcy CHF, a za najniższy stopień podium 18 tysięcy. Wszystkie kwoty są do podziału!

Premie za konkurs drużynowy PŚ Zakopane (do podziału)

 • 1. miejsce - 30 000 (ok. 120 tys. zł)
 • 2. miejsce - 22 000 (ok. 88 tys. zł)
 • 3. miejsce - 18 000 (ok. 72 tys. zł)

Również w przypadku konkursu indywidualnego, nagrody wynoszą tyle samo, co w przypadku zwykłego konkursu Pucharu Świata. Za każdy zdobyty punkt skoczek otrzymuje 100 CHF (ok. 400 złotych). To oznacza, że zwycięzca zawodów na Wielkiej Krokwi ma szansę zgarnąć 40 tysięcy złotych!

Premie za konkurs indywidualny PŚ Zakopane

 • 1. miejsce - 10 000 (ok. 40 tys. zł)
 • 2. miejsce - 8 000 (ok. 32 tys. zł)
 • 3. miejsce - 6 000 (ok. 24 tys. zł)
 • 4. miejsce - 5 000 (ok. 20 tys. zł)
 • 5. miejsce - 4 500 (ok. 18 tys. zł)
 • 6. miejsce - 4 000 (ok. 16 tys. zł)
 • 7. miejsce - 3 600 (ok. 14,4 tys. zł)
 • 8. miejsce - 3 200 (ok. 12,8 tys. zł)
 • 9. miejsce - 2 900 (ok. 11,6 tys. zł)
 • 10. miejsce - 2 600 (ok. 10,4 tys. zł)
 • 30. miejsce - 100 (ok. 400 zł)

Potencjalnie zawodnik, który wygra kwalifikacje do konkursu indywidualnego i stanie na najwyższym stopniu podium w sobotę i niedzielę może zarobić łącznie 20,5 tysiąca franków szwajcarskich! Na jego konto wpłynie wówczas ok. 82 tysięcy złotych. W Polsce należy odprowadzić od tego 10-procentowy podatek od nagród. To oznacza, że na czysto zarobi 73,8 tysiąca złotych.

Najnowsze