Dawid Kubacki w Engelbergu

i

Autor: Eurosport / ZRZUT EKRANU Dawid Kubacki w Engelbergu

Absurdalny wykon

Skandal! Dawid Kubacki kręcił głową z niedowierzaniem podczas "Mazurka Dąbrowskiego". Tragiczna wersja

2022-12-18 14:40

Co to było?! Skandal! Co to był za "Mazurek Dąbrowskiego" w Engelbergu? Dawid Kubacki kręcił głową z niedowierzaniem i zaczął śpiewać hymn w oryginalnym tempie. Szwajcarzy kompletnie się nie popisali, wykonując naszą pieśń narodową w zwolnionym tempie. Na szczęście sprawy w swoje ręce wzięli kibice.

Aż trudno w to uwierzyć, że kolejny raz organizatorzy konkursów Pucharu Świata tak bardzo nie poradzili sobie z "Mazurkiem Dąbrowskiego". Polski hymn kolejny raz został wykonany w absurdalnej wersji. Dawid Kubacki był zażenowany, stojąc na podium. Szkoda, że kolejny raz organizatorzy zepsuli całe świętowanie. Na szczęście sprawę w swoje ręce wzięli kibice. Ci odśpiewali hymn a capella w prawidłowym tempie.

Dawid Kubacki powiększa przewagę w Engelbergu! Kolejna wygrana w tym sezonie

Skandal! Szwajcarzy wykonali hymn w zwolnionym tempie

Muzyka nagle przestała grać - być może po czyjejś interwencji. "Mazurek Dąbrowskiego" został odśpiewany przez polskich kibiców i Dawida Kubackiego w prawidłowej wersji bez absurdalnego podkładu. Trudno zrozumieć, dlaczego kolejny raz polski hymn jest profanowany w taki sposób.

Polscy skoczkowie regularnie walczą o zwycięstwa. Organizatorzy powinni być przygotowani do wykonania naszego hymnu. Niestety, znowu sportowcy są zażenowani i kręcą głową z niedowierzaniem, słuchając dziwnej aranżacji "Mazurka Dąbrowskiego".

PŚ Engelberg: Jak poszło Polakom?

Dawid Kubacki wygrał kolejny - czwarty już - konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Znakomity wynik udało się przypieczętować w ostatnim konkursie przed świętami. Po sobotnim podium pozostawał drobny niedosyt. Na szczęście znakomite dwa skoki w niedzielę pozwoliły powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej do 74 punktów. Znakomicie poradził sobie także Piotr Żyła, który był piąty. Do drugiej serii nie awansował Kamil toch.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze