Therese Johaug

i

Autor: Mateusz Jagielski

Therese Johaug została mamą. To największa nagroda w jej życiu

2023-05-19 23:13

W środę śmierć w Alpach poniósł Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk (40 l.). Tego samego dnia jej wielka rywalka z narciarskich tras, Therese Joaug (35 l.) urodziła córkę. To pierwsze dziecko byłej norweskiej narciarki.

Do narodzin doszło w dniu, który stanowi święto narodowe Norwegii. Maleńka dziewczynka jest wcześniakiem.

Już w marcu Therese Johaug wyjawiła gazecie „VG”, że nie może się doczekać macierzyństwa. I maleństwo urodziło się kilka tygodni przed terminem.

Jej menedżer, Jørn Ernst stwierdził, że córka ma naturę matki: - Była szybka i przyszła na świat nieco przed czasem, więc chyba urodziła się z nartami na nogach – zażartował.

Ojcem dziecka jest były mistrz świata w wioślarstwie, a obecnie lekarz, Nils Jakob Hoff (38 l.). Wraz z Therese stanowia parę od roku 2014. Dwa lata temu zaręczyli się, a ślub ma się odbyć w sylwestra tego roku. Mieszkają razem w Holmenkollen, dzielnicy Oslo. Dotąd para miała jednego pupila - psa o imieniu Jäger. I chociaż Therese Joahaug ma w kolekcji sześć medali igrzysk olimpijskich (w tym trzy złote z igrzysk 2022) oraz czternaście tytułów mistrzyni świata, teraz deklaruje, że macierzyństwo to najwspanialsza nagroda. Rok temu zakończyła karierę z zamiarem powiększednia rodziny. Sama wychowywała się wraz z trojgiem rodzeństwa.

- To największa rzecz, jaką można osiągnąć. Przewyższa wszystkie złote medale, które zdobyłam - powiedziała młoda mama telewizji NRK.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze