Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska w finale turnieju w Shenzen. Polka pnie się w górę na listach

2016-01-08 12:56

Agnieszka Radwańska zagra w finale turnieju WTA Shenzen. Nasza tenisistka w półfinale okazała się lepsza od Anny-Leny Friedsman. Krakowianka pokonała Niemkę w dwóch setach i pewnie zmierza do zwycięstwa w turnieju. Już teraz wiadomo, że dzięki dobrej grze na początku sezonu awansuje w rankingu WTA o jedną pozycję i znajdzie się tuż za podium.

Faworytka meczu Agnieszka Radwańska - Anna-Lena Friedsam była tylko jedna. Polka w światowym rankingu WTA zajmuje piąte miejsce i jeśli wygra turniej w Shenzen awansuje jedną lokatę wyżej. Piątkowa rywalka krakowskiej tenisistki w półfinale w światowym zestawieniu znajduje się dziewięćdziesiąt pozycji niżej. Przed spotkaniem panie wiedziały już z kim zmierzą się w ewentualnym finale. W meczu poprzedzającym Alison Riske pokonała w dwóch setach Timeę Babos.

WTA Shenzen: Radwańska lepsza od Friedsam. Polka w finale

Konfrontacja Polki i Niemki od samego początku przebiegała pod dyktando tej pierwszej. "Isia" prezentowała świetny tenis już od pierwszych piłek i grała bardzo mądrze przeciwko bijącej na siłę Friedsam. W pierwszym secie nasza zawodniczka zdołała przełamać przeciwniczkę dwa razy i wygrała pewnie 6:2. Nic nie wskazywało, by rywalka Radwańskiej mogła się podnieść, tym bardziej, że widać było po niej narastające zmęczenie.

Drugi set był jednak nieco bardziej zacięty niż mogło się wydawać. W dużej mierze to sprawka "Isi", która wyraźnie zwolniła tempo, oszczędzając siły na finał. Mimo delikatniejszej gry spokojnie pokonała Niemkę i zapewniła sobie miejsce w spotkaniu decydującym o triumfie w Shenzen przeciwko Alison Riske. Wygrany półfinał zapewnił także krakowiance awans w rankingu WTA. Radwańska wskoczy na czwartą pozycję i wyprzedzi w zestawieniu Marię Szarapową.

Agnieszka Radwańska - Anna-Lena Friedsam 6:2, 6:4