Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

ATP Montpellier: Jerzy Janowicz rozbił Gillesa Simona i awansował do półfinału

2015-02-06 17:57

Jerzy Janowicz w turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier idzie jak burza. Łodzianin w piątek pokonał w dwóch setach reprezentanta gospodarzy, 19. na liście ATP, Gillesa Simona, 6:2, 7:5 i awansował do półfinału imprezy.

Janowicz dzięki pokonaniu rozstawione z numerem 2 Simona awansował do swojego pierwszego w tym sezonie półfinału. Ostatnio na tym etapie w Głównym Cyklu grał w sierpniu zeszłego roku w Winston Salem.

Fed Cup: Kiedy mecz Radwańska - Szarapowa? [TERMINARZ]

Piątkowy mecz łodzianin zaczął znakomicie i pierwszego seta wygrał 6:2, dominując na korcie. Druga partia była bardziej zacięta, ale w decydującym momencie Janowicz włączył piąty bieg. Przy stanie 5:5 przełamał rywala, a później dopełnił formalności pewnie wygrywając swoje podanie i cały mecz.