Hurkacz przegrał zacięty mecz z Tsitsipasem. Nie zagra z Djokoviciem

2019-10-10 13:34 MSo
Hubert Hurkacz RELACJA NA ŻYWO
Autor: EastNews Hubert Hurkacz RELACJA NA ŻYWO

Hubert Hurkacz rozegrał niezwykle zacięty mecze ze Stefanosem Tsitsipasem w 1/8 finału turnieju ATP w Szanghaju. Niestety, pomimo bardzo ambitnej walki, Grek okazał się lepszy w tie-breaku, przez co wyrzucił Polaka poza burtę rozgrywek. Tym samym 22-latkowi z Wrocławia nie będzie dane zmierzyć się w ćwierćfinale z wielkim mistrzem tenisa, Novakiem Djokoviciem, ale i tak może opuścić Chiny z podniesioną głową.

To starcie naprawdę mogło się podobać. Na korcie stanęli dwaj godni siebie rywale, ale z tego pojedynku zwycięsko mógł wyjść tylko jeden. O wszystkim zadecydowały emocje w tie-breaku, po którym wszystko stało się jasne. Rezultat pojedynku brzmi 5:7, 6:3, 6:6 (5-7), a polskiemu tenisiście pozostaje zapisanie kolejnego istotnego doświadczenia w obliczu kolejnych ważnych pojedynków, które wielokrotnie odbędą się jeszcze w jego dopiero wznoszącej się karierze.

Na żywo

Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas

KONIEC

To był naprawdę kawał dobrego tenisa. Hubertowi Hurkaczowi zabrakło niewiele i może pożegnać się z turniejem ATP w Szanghaju z podniesionym czołem. Dziękujemy za wspólne emocje!

5:7, 6:3, 6:6 (5-7)

Koniec.

5:7, 6:3, 6:6 (5-6)

Świetne dwa serwisy Hurkacza, ale to wciąż piłka meczowa dla Tsitsipasa. Serwuje Grek.

5:7, 6:3, 6:6 (3-6)

Piłka meczowa Greka.

5:7, 6:3, 6:6 (3-5)

Wciąż nie wszystko stracone...

5:7, 6:3, 6:6 (2-4)

Piękna akcja Hurkacza, wykończeniem wolejem! Walka trwa, ale sytuacja na pewno jest łatwa.

5:7, 6:3, 6:6 (1-3)

Niestety, Grek zaczyna od lekkiej przewagi. Wygrał bardzo zaciętą wymianę.

5:7, 6:3, 6:6

Świetna postawa Hurkacza! Mamy tie-break i wielkie emocje!

5:7, 6:3, 5:6

Zbyt pasywnie w tym gemie zagrał Hurkacz. Polak doprowadził do remisu 30:30, ale Grek przyspieszył, zwiększył tempo i ewidentnie mu się to opłaciło.

5:7, 6:3, 5:5

Myli się Tsitsipas podczas wymiany. Forhend wyleciał na aut. Remis. Za moment wybije druga godzina meczu!

5:7, 6:3, 4:5

W najgorszym możliwym momencie ten podwójny błąd serwisowy - już szósty w tym meczu. 40:30.

5:7, 6:3, 4:5

Znakomicie na tę wojnę nerwów odpowiada Hurkacz. Polak w świetnym momencie prosi o challenge, na jego konto wpada as serwisowy i jest 40:0.

5:7, 6:3, 4:5

Kolejne podanie Tsitsipasa wygrane do zera. Polak serwuje o pozostanie w meczu!

5:7, 6:3, 4:4

Szykuje nam się powtórka z pierwszego seta? Polak znakomicie utrzymuje swoje podanie, a Stefanos krzyczał tak głośno, że zapewne przestraszył całą okoliczną zwierzynę.

5:7, 6:3, 3:4

Hurkacz stwierdził przy stanie 0:40, że nie ma nic do stracenia i podszedł do siatki. Grek próbował minąć Polaka, ale bardzo niecelnie. Po chwili Tsitsipas popełnia pierwszy w tym meczu podwójny błąd serwisowy. Gem był jednak w stanie utrzymać. Przy stanie 30:40 wchodzi w kort i świetnie kończy forhendem.

5:7, 6:3, 3:3

Gładko do zera utrzymuje swoje podanie Hubert Hurkacz! Wchodzimy w decydującą fazę meczu - tu już nie ma miejsca na pomyłkę!

5:7, 6:3, 2:3

Nerwowy się robi Tsitsipas. Wyrzucił piłkę przy prostym forhendzie. Grek krzyczał chwilę na samego siebie, ale to tylko mu pomogło. Wygrał gema i prowadzi 3:2.

5:7, 6:3, 2:2

Serwujący dominują w tym meczu. Hurkacz oddaje tylko jeden punkt przeciwnikowi. Ostatnia zmiana piłek.

5:7, 6:3, 1:2

Gładko do zera wygrywa podanie Tsitsipas. Rozpoczyna się wojna nerwów - kto ją przetrwa?

5:7, 6:3, 1:1

Polak prowadził przy swoim podaniu już 40:0, ale zgubił kolejne dwie piłki i z pewnego prowadzenia zrobiło się 40:30 i błąd serwisowy przy pierwszym podaniu. Na szczęście Grek wyrzucił forhend na aut.

5:7, 6:3, 0:1

Tsitsipas świetnie zaczyna trzeciego seta. Wygrywa gema do zera, nie zostawiając Polakowi żadnych złudzeń. Jak odpowie Hurkacz?

5:7, 6:3, 0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA!

5:7, 6:3

KONIEC DRUGIEGO SETA! Hurkacz od początku miał przewagę przełamania i zdołał ją utrzymać do końca partii! Zacięty mecz trwa dalej. Będzie trzeci set!

5:7, 5:3

Szalona wymiana przy siatce pada łupem Hurkacza. 15:0!

5:7, 5:3

Obronił dwa set-balle Tsitsipas i wygrywa swoje podanie. Po zwycięstwo w drugim secie serwuje Hurkacz!

5:7, 5:2

Dobrze broni się przed kolejnymi break-pointami i piłkami setowymi Tsitsipas. Polak miał dwie szanse na przełamanie, ale za każdym razem Grek doprowadza do równowagi. 40:40.

5:7, 5:2

Hubert utrzymuje swoje prowadzenie i jest już tylko o gema od zwycięstwa w tym secie i doprowadzenia do remisu.

5:7, 4:2

Sytuacja Tsitsipasa wciąż nie jest kolorowa, ale Grek utrzymuje stratę tylko jednego przełamania.

5:7, 4:1

Piękna wymiana między Hurkaczem i Tsitsipasem - była zdecydowanie najdłuższa, trwała aż 20 odbić. Świetny forhend do linii daje punkt Polakowi. 30:30.

5:7, 4:1

Pewnie utrzymuje podanie Hubert Hurkacz! Oby tak dalej. Jeszcze tylko dwa gemy do zwycięstwa w drugiej partii.

5:7, 3:1

Gem przez Tsitsipasa wygrany do zera. To jednak nie ma w tym momencie znaczenia - teraz chodzi o to, by utrzymać przewagę przełamania!

5:7, 3:0

Idzie za ciosem Polak! Hubert Hurkacz gra cały czas tak samo, to ważne. Nie próbuje nic zmieniać. Kończy gema asem serwisowym.

5:7, 2:0

PRZEŁAMANIE!

Dwa razy ryzykuje Tsitsipas podchodząc do siatki, dwukrotnie mu się to nie opłaciło! Grek otrzymał ostrzeżenie za wybicie piłki poza trybuny.

5:7, 1:0

Przesadził teraz z atakiem Tsitsipas. Grek huknął jak z armaty przy siatce - forhend wyleciał na aut. Jest równowaga. 40:40.

5:7, 1:0

Dobry gem Huberta! Polak nie oddał nawet punktu. Zaczyna się tak samo jak pierwszy set!

5:7, 0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

5:7

KONIEC PIERWSZEGO SETA!

Wielka szkoda. Polak miał szansę na wygranie pierwszej partii, ale chwila słabości dała prowadzenie Grekowi. Oby drugi set był pomyślniejszy dla Huberta.

5:6

PRZEŁAMANIE! Niestety, traci swoje podanie Hubert Hurkacz. Wyrzucił bekhend na aut. Przewrotny los - przed chwilą Polak miał dwie piłki setowe.

5:5

Hubert trafia bekhendem, który miał powędrować do linii, w siatkę. Kolejny break point dla Greka.

5:5

No i drugi raz masę szczęścia ma Tsitsipas. Znowu piłka muska taśmę i myli Polaka... Szansa na przełamanie dla Greka.

5:5

No i nieco szczęścia ma Tsitsipas. Grek zagrał po taśmie, Polak nawet nie zdążył ruszyć do piłki. 30:30.

5:5

Z dalekiej podróży wraca Stefanos Tsitsipas. Grek serwował znakomicie i wraca do meczu. Remis. Teraz presja spada na Huberta Hurkacza.

5:4

Świetne dwa asy serwisowe Tsitsipasa. Równowaga.

5:4

15:40! DWIE SZANSE NA PRZEŁAMANIE DLA HURKACZA!

5:4

Robi się nerwowo dla Tsitsipasa. Zadrżała mu ręka i trafił bekhendem w siatkę. 30:15 dla Huberta!

5:4

Nerwowo było w tym gemie. Polak zaczął go od podwójnego błędu serwisowego i od razu odpowiedział asem. Po chwili zagrał bekhend w siatkę, a potem piłka szczęśliwie przetoczyła się po taśmie na stronę Greka. Gema kończy dwoma asami serwisowymi!

4:4

Świetny gem Tsitsipasa. Znowu wygrywa do zera. Nie trwają zbyt długo kolejne partie w pierwszym secie - tempo spotkania jest bardzo wysokie.

4:3

4:3

Pierwszy podwójny błąd serwisowy Huberta. Polak od razu poprawia się fenomenalnym bekhendem do linii i wraca do rytmu serwisowego. Kolejne asy i gem kończy się po autowym forhendzie Greka.

3:3

Hubert zaryzykował nieco w tym gemie. Przy stanie 15:30 poprosił o challenge, by sprawdzić, czy Grek nie popełnił podwójnego błędu serwisowego. Tak się jednak nie stało. Polak wygrał kolejny punkt, ale Tsitsipas znowu wszedł w kort i znakomicie wykończył gema forhendem.

3:2

Minutę trwał kolejny gem - to sporo mówi o jego stylu. Hurkacz serwuje jak z armaty, a nawet, gdy Tsitsipas da radę zagrać na drugą stronę, Polak dobija rywala forhendem.

2:2

Dwa kolejne returny Hurkacza lądują w siatce. Polak wyrzuca jeszcze kolejny forhend i mamy z powrotem remis.

2:1

W przypadku porażki w meczu ze Stefanosem Tsitsipasem, Hubert Hurkacz awansuje na 33. miejsce w rankingu ATP. Jeśli wygra, wskoczy do TOP32.

2:1

Grek marnuje pierwszy challenge. Hurkacz świetnie serwuje, gra bardzo mądrze i cierpliwie. Prowadzi 2:1.

1:1

No i bez większych problemów wygrywa swoje podanie Tsitsipas. Możemy się spodziewać, że całe spotkanie będzie tak wyglądać.

1:0

Gem otwarcia dla Hurkacza. Bardzo pewnie utrzymał serwis wrołcawianin - pierwsza piłka z bekhendu poleciała w siatkę, ale później każda kolejna akcja wyglądała na przemyślaną.

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Serwuje Hurkacz.

Rozgrzewka zakończona. Za moment zaczynamy spotkanie.

Na zwycięzcę tego meczu w ćwierćfinale czeka już Novak Djoković!

Trwa rozgrzewka.

Czwartkowy poranek rozpoczął się dla polskich fanów tenista znakomicie! Magda Linette zameldowała się już w ćwierćfinale turnieju w Tianjin.

Hubert Hurkacz podczas turnieju w Szanghaju nie stracił jeszcze ani jednego seta - oba spotkania wygrał 2:0.

Zdaniem ekspertów, to Grek jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie było podczas rywalizacji Polaka z Monfilsem. Czy znowu "Hubi" sprawi sensację?

Ostatni raz Hurkacz i Tsitsipas mierzyli się ze sobą we wrześniu tego roku w ramach meczu trzeciej grupy Davis Cup. Grek wygrał 2:0.

Hubert Hurkacz grał ze Stefanosem Tsitsipasem pięciokrotnie. Udało mu się wygrać tylko raz - w sierpniu tego roku w Montrealu. W pozostałych meczach tylko raz urwał seta.

Matteo Berrettini wygrał mecz z Roberto Bautistą-Agutem 7:6(5), 6:4 i awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Szanghaju! Czekamy na rozpoczęcie meczu Huberta Hurkacza, który powinien wyjść na kort już za moment!

Berrettini z przełamaniem powrotnym. 3:3 w drugim secie.

Bautista przełamał Berrettiniego w drugim secie i prowadzi 3:1. To Włoch wygrał pierwszą partię, więc sporo wskazuje, że doczekamy się trzeciego seta w tym pojedynku.

Cały czas czekamy na początek meczu Huberta Hurkacza. W pierwszym secie pojedynku Bautista - Berrettini trwa właśnie tie-break.

Kończy się dopiero pierwszy set meczu Bautista - Berrettini. To po tym spotkaniu, rywalizację w III rundzie rozpocznie Hurkacz.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu III rundy turnieju ATP w Szanghaju pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Stefanosem Tsitsipasem. Starcie Polaka to trzeci mecz od godziny 6:30.