Australian Open 2012: Radwańska - Goerges, wynik 6:1, 6:1. Agnieszka jak czołg! Teraz Azarenka!

2012-01-22 11:58

Agnieszka Radwańska "przejechała się" po rywalce jak wielki czołg, robiąc tenisową miazgę z 23.w światowym rankingu Niemki - Julii Goerges (23 l.). Potrzebowała do tego zaledwie 54 minut. Polka złapała turniejowy wiatr w żagle. W ćwierćfinale Australian Open 2012 już tak łatwo nie będzie. Radwańska zagra bowiem z Białorusinką, Wiktorią Azarenką (21 l.) - trzecią tenisistką globu.

To był mecz bez historii. Polka rozpoczęła swój popis tuż po pojawieniu się na korcie i już po 9 minutach prowadziła 3:0.

"Isia" grała mocno, spokojnie i precyzyjnie, a Julia Goerges od początku nie mogła poradzić sobie z Radwańską, raz po raz posyłając piłki poza kort.

Przeczytaj koniecznie: 4.runda AUSTRALIAN OPEN 2012. "Isia" nokautuje i jest w ćwierćfinale! Radwańska - Goerges, wynik 6:1, 6:1. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Niemka ugrała przypadkowego gema, ale po 23 minutach pierwszy set był już rozstrzygnięty. Wynik 6:1 oznaczał druzgocącą klęskę rywalki Agnieszki.

Nic nie zmieniło się w drugiej partii. Nawet kiedy Goerges zaczęła już grać w tenisa, Polka pokazała, że wcale nie zamierza pozwolić jej się podnieść. Rozważna gra "Isi" sprawiła, że rezultat pierwszego seta został powtórzony w drugim.

Jeżeli umiejętności przeciwniczek Agnieszki Radwańskiej w Australian Open 2012 nie stwarzają mylnego obrazu, nasza tenisistka jest w znakomitej formie, a każdy kolejny sukces jeszcze ją napędza. A z rozpędzoną "Isią" problemy może mieć nawet Wiktoria Azarenka, która czeka już na Polkę w ćwierćfinale.