Łukasz Kubot, Marcelo Melo

Autor: East News Łukasz Kubot i Marcelo Melo

Byli o krok od półfinału! Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadają z Wimbledonu

2021-07-06 22:03

Łukasz Kubot grający w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z tegorocznym Wimbledonem. Triumfatorzy tego turnieju sprzed czterech lat po prawdziwym thrillerze ulegli rozstawionym z numerem 1 Chorwatom Mate Pavicowi oraz Nikoli Mekticovi (6:3, 6:4, 4:6, 6:7 (4), 4:6). Polsko-brazylijski duet pomimo wygranych dwóch pierwszych setów dał się dogonić faworyzowanym rywalom i ostatecznie przegrał cały mecz w pięciu setach.

Faworytem wtorkowego pojedynku wydawała się chorwacka para, rozstawiona z numerem 1, która w poprzednich rundach straciła tylko jednego seta. Łukasz Kubot i Marcelo Melo wielokrotnie pokazali już jednak, że dobrze czują się na trawiastych kortach, co najdobitniej pokazuje ich zwycięstwo na kortach Wimbledonu w 2017 roku. Początek spotkania był wręcz wymarzony dla polsko-brazylijskiej pary, która po nieco ponad godzinie miała już na swoim koncie wygrane dwa sety. W obu partiach decydujące okazało się jedno przełamanie, a polsko-brazylijski duet triumfował odpowiednio 6:3 i 6:4.

Anita Włodarczyk: Łatwiej było rzucić 80 metrów niż wrócić do sportu

Niestety, w kolejnych setach nie było już tak dobrze. W trzeciej partii Kubot i Melo przy stanie 4:5 przegrali własne podanie, tracąc tym samym pierwszego seta. W kolejnej odsłonie żadna z par nie dała się przełamać, co doprowadziło do tie-break’a. Tutaj lepsi okazali się Chorwaci, którzy szybko objęli prowadzenie 5-0, a następnie spokojnie kontrolowali wydarzenia na korcie, wygrywając ostatecznie 7:4 i doprowadzając do piątej partii. W decydującym secie także zadecydowało jedno przełamanie. Przy stanie 4:4 polsko-brazylijska para przegrała dwa kolejne gemy, a tym samym całe spotkanie.

Czy Hubert Hurkacz wygra Wimbledon?

Porażka Łukasza Kubota sprawia, że na kortach Wimbledonu pozostał już tylko jeden przedstawiciel polskiego tenisa. To Hubert Hurkacz, który we wtorkowe popołudnie rozprawił się z rozstawionym z numerem 2 Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem i w kolejnej rundzie (7.07, ok. godz. 16:30) zmierzy się z legendarnym Szwajcarem Rogerem Federerem. Wcześniej z trawiastymi kortami Wimbledonu pożegnały się Magda Linette oraz Iga Świątek.