Skrzypczyński

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Skrzypczyński

Zwrot w sprawie głośnej afery

Były prezes PZT może mieć poważne problemy. Prokuratura zajęła się jego sprawą, jest śledztwo

2023-01-23 17:29

Nie cichną echa afery w Polskim Związku Tenisowym. Mirosław Skrzypczyński stał się postacią na cenzurowanym po tym, jak posłanka Katarzyna Kotula udzieliła głośnego wywiadu dla "Onet.pl", mówiąc, że jest ofiarą molestowania ze strony Skrzypczyńskiego. W sprawie samego działacza zaczęły narastać coraz to większe kontrowersje, a dziś wiemy już, że mogą go czekać naprawdę duże problemy. Szczecińska prokuratura poinformowała, że ruszyło właśnie śledztwo.

Mirosław Skrzypczyński może mieć poważne problemy. Szczecińska prokuratura w rozmowie z portalem "Onet.pl" przyznała, że w sprawie byłego szefa Polskiego Związku Tenisowego ruszyło śledztwo, które zaczęto po tym, jak posłanka Katarzyna Kotula powiedziała, że była ofiarą Skrzypczyńskiego przed laty, gdy ten miał molestować ją seksualnie, a także używać przemocy fizycznej i psychicznej. Posłanka złożyła w tym zakresie zawiadomienie, a organy zacżęły śledztwo.

Mirosław Skrzypczyński będzie miał duże problemy? Rusza śledztwo w sprawie byłego prezesa Polskiego Związku Tenisowego

-  Postępowanie toczy się w sprawie. Aktualnie prowadzone są dalsze czynności procesowe, zmierzające do ustalenia dalszych szczegółów przebiegu wydarzeń wskazanych przez zawiadamiającą -  powiedział w rozmowie Onetowi prokurator Piotr Wieczorkiewicz, jeden ze szczecińskich śledczych.

Jak przyznał prokurator Wieczorkiewicz, podjęte zostały już stanowcze działania w sprawie afery ze Skrzypczyńskim w roli głównej.

- Z uwagi na wielowątkowość zawiadomienia i wzajemne powiązania poszczególnych okoliczności, kwestie związane z przedawnieniem karalności poszczególnych zachowań realizujących znamiona przestępstw, zostaną rozstrzygnięte po zebraniu stosownego materiału dowodowego - powiedział Wieczorkiewicz.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze