Autor: AP Photo Hubert Hurkacz

Tenis

Ćwierćfinał nie dla Huberta Hurkacza. Polak odpadł w drugiej rundzie ATP Tokio

2024-09-27 7:10

Hubert Hurkacz (ATP 8.) przegrał z Brytyjczykiem Jackiem Draperem (ATP 20.) w drugiej rundzie turnieju ATP 500 w Tokio. Draper wygrał 6:4, 6:4 w niespełna półtorej godziny i awansował do ćwierćfinału, a Polak pożegnał się z turniejem rozgrywanym na kortach twardych w stolicy Japonii.

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Tokio

Rozstawiony z numerem drugim Polak w środę, w pierwszym meczu od wielkoszlemowego US Open i bez Amerykanina Craiga Boyntona w boksie trenerskim, pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:4, 6:7 (5-7), 6:4. Draper, który w tym sezonie zdobył pierwszy zawodowy tytuł, triumfując na trawie w Stuttgarcie, a niedawno w wielkoszlemowych zmaganiach w Nowym Jorku dotarł do półfinału, wyżej zawiesił poprzeczkę Hurkaczowi. Grał bardziej regularnie, lepiej serwował i w każdym secie pokusił się o jedno przełamanie, które okazało się decydujące. Polak miał tylko trzy break pointy w meczu, ale żadnego nie wykorzystał.

Obaj posłali po 11 asów serwisowych, ale Hurkaczowi przydarzyło się pięć podwójnych błędów w tym elemencie, a rywal nie odnotował żadnego. Polak miał 28 uderzeń wygrywających przy 30 niewymuszonych błędach, a w przypadku Drapera, który do zwycięstwa potrzebował 85 minut, ten bilans to 27-20.

Wcześniej to Hurkacz wygrywał

Ósmy w klasyfikacji tenisistów 27-letni wrocławianin z 20. w tym zestawieniu Brytyjczykiem spotkał się już po raz szósty. Bilans jest wciąż korzystny dla Hurkacza, który wygrał cztery pojedynki, w tym dwa wcześniejsze w tym roku na mączce w Monte Carlo i Madrycie. Porażki natomiast doznał również w 2. rundzie ubiegłorocznego US Open.

Draper po zwycięstwie z Polakiem jest pierwszym ćwierćfinalistą turnieju ATP 500 w Tokio. Jego rywalem w walce o półfinał będzie zwycięzca meczu Brandon Nakashima (ATP 36.) - Ugo Humbert (ATP 18.). Obaj ci tenisiści są w Japonii nierozstawieni.