Iga Świątek

i

Autor: East News

Dlaczego Iga Świątek rozpłakała się na korcie? Ta przyczyna może bardzo niepokoić

2021-11-12 17:26

Iga Świątek nie zapisała do udanych swego pierwszego meczu w ramach WTA Final. Polka uległa 2:6, 4:6 Marii Sakkari. Jeszcze więcej dyskusji wzbudziła reakcja tenisistki, która tuż przed piłką meczową dla rywali... po prostu się rozpłakała. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Stara się ją znaleźć tenisowy ekspert Artur Rolak.

Iga Świątek od chwili triumfu w zeszłorocznym turnieju Roland Garros z pewnością musi mierzyć się z dużo wyższymi oczekiwaniami względem swojej osoby. Stąd też jeśli Polka notuje słabsze rezultaty to liczy się także i ze słowami krytyki. Czy właśnie wysoka presja stała za tym, że podczas pierwszego meczu w WTFA Final tenisistka po prostu nie wytrzymała i łzami okazała swoją bezsilność wobec nieuchronnego nadejścia zwycięstwa swojej przeciwniczki?

ZOBACZ TEŻ: Zbigniew Boniek zwrócił się do Igi Świątek. Mocny przekaz byłego prezesa, poruszył wielu

- Oczywiście to kwestia wielkiej ambicji. Iga chciałaby wygrywać wszystko, ale tak się nie da. Andy Roddick miał Rogera Federera, być może Iga Świątek będzie miała takiego swojego kata w postaci Marii Sakkari. Pojawią się jednak też przeciwniczki, z którymi będzie radziła sobie o wiele lepiej. Pamiętajmy, że Agnieszka Radwańska rozpoczęła wygrany Turniej Mistrzyń w Szanghaju od dwóch porażek. Może ta presja zejdzie już z Igi. Najgorsze ma już w tym turnieju chyba za sobą. Trudno sobie wyobrazić, by prezentowała się jeszcze gorzej, a potrafi dużo lepiej - mówi Artur Rolak z magazynu "Tenisklub" w rozmowie z serwisem "sport.pl".

Sonda
Kto jest najwybitniejszą polską tenisistką w historii? Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?

I dodaje: - Mam wrażenie, że nasza zawodniczka zawiesza sobie poprzeczkę własnych wymagań bardzo wysoko. Oczekuje od siebie tak dużo - trochę za dużo aniżeli jest w stanie pokazać w danym momencie.

Oby trudne doświadczenia z samego początku zmagań w WTA Finals zaprocentowały już w najbliższej przyszłości i pozwoliły Idze Świątek na dużo lepsze występy w nadchodzących pojedynkach - tego liczą sobie wszyscy kibice Polki!

Parzęczewski wraca na ring. Zapowiedź gali Tymex Boxing Night 19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze