Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Przerwał milczenie!

Ekspert przecierał oczy ze zdziwienia, kiedy patrzył na Igę Świątek. To go zdziwiło najbardziej, zero wątpliwości

2023-01-22 17:28

Iga Świątek, dość sensacyjnie, odpadła z Australian Open. Polska tenisistka swoją grą zaskoczyła jednego z ekspertów, który postanowił ocenić ją w rozmowie ze sport.pl, zwracając uwagę na błędy, które popełniła Polka, a szczególnie jeden, który mógł mieć kluczowe znaczenie. Padły jasne słowa.

Iga Świątek zaskoczyła świat tenisa swoim odpadnięciem z Australian Open. Polka, która była jedną z murowanych faworytek do zwycięstwa wzbudziła dziś wielkie emocje nie tylko wśród kibiców, ale także ekspertów, którzy analizują, co właściwie się stało z Polką. Swojej wypowiedzi portalowi "sport.pl" udzielił amerykański dziennikarz i ekspert Chris Oddo, który wskazał, co mogło być problemem Świątek. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości.

Iga Świątek odpadła z Australian Open. Ekspert zwraca uwagę na kluczowy błąd

Jak mówi Oddo w rozmowie ze "sport.pl", Polka musiała jego zdaniem zmagać się z problemami natury mentalnej, co udowadnia mówiąc, że Świątek w ogóle przestała grać przy piłce meczowej.

- Byłem trochę zaskoczony, że przestała grać przy piłce meczowej, co jest dla mnie dowodem na to, że miała dziś trochę problemów natury mentalnej - powiedział Oddo w rozmowie ze "sport.pl".

Słowa Oddo znajdują potwierdzenie w tym, co mówiła sama Świątek, gdyż przyznała, że zmagała się z potężną presją.

-  Dziś czułam, że nie mogę już więcej z siebie dać. Nie byłam w stanie walczyć jeszcze bardziej, zmusić się do jeszcze większego wysiłku. Myślę, że to kwestia nastawienia, podejścia do gry. Chyba zrobiłam w tym względzie krok w tył. Czułam presję, za bardzo chciałam. Muszę się trochę bardziej wyluzować. Tyle. Muszę się w najbliższych tygodniach skupić na tym, żeby znowu chcieć wygrywać, a nie tylko nie chcieć przegrać - powiedziała dziennikarzom Świątek.

Sonda
Czy zarywasz noce, by obejrzeć mecze Igi Świątek?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze