Autor: Marcin Cholewiński/PAP Cincinnati Iga Świątek

WTA Cincinnati

Fenomenalna Iga Świątek pokonała Mirrę Andrejewą! Polka wyszarpała awans do półfinału w Cincinnati

2024-08-17 20:08

Mecz Igi Świątek z Mirrą Andrejewą to był bardzo emocjonujący tenis na najwyższym poziomie. Młoda i utalentowana Rosjanka od początku postawiła twarde warunki Polce, jednak liderka światowego rankingu kolejny raz popisała się doświadczeniem, dzięki czemu doprowadziła do remisu po przegranym pierwszym secie, a w ostatniej partii pokazała swoje prawdziwe oblicze i wyszarpała awans do półfinału.

Mecz Igi Świątek z Mirrą Andrejewą od pierwszych akcji zapowiadał się na bardzo emocjonujący. Rosjanka postawiła twarde warunki liderce światowego rankingu od samego początku. Utalentowana tenisistka przy drugim podaniu Polki zdołała ją przełamać. Dalsza część seta rozgrywała się na zasadzie "gem za gem", a dzięki tej przewadze to Andrejewa triumfowała w pierwszym secie.

Druga partia to była całkowita dominacja Raszynianki. Od razu przełamała rywalkę i na samym początku wygrywała aż 3:0. Następnie Świątek nie pozwalała Rosjance, aby ta miała jakąkolwiek szansę na jej przełamanie. Ostatecznie Świątek popisywała się fenomenalnymi zagraniami i prezentowała coraz lepszy serwis.

Iga Świątek w półfinale turnieju w Cincinnati! Polka wyszarpała zwycięstwo w meczu z Mirrą Andrejewą

Trzeci set to była prawdziwa walka nerwów po obu stronach siatki. Tenisistki czekały na pomyłkę tej drugiej przy własnym serwisie. O wiele lepiej presję wytrzymała Świątek, która przy stanie 5:5 zaskoczyła Rosjankę i przełamała ją. Ostatni gem nie był łatwy dla Polki, ponieważ Andrejewa się nie poddawała i partia przy podaniu Raszynianki zakończył się po walce na przewagi. Na szczęście górą okazała się Świątek i to ona zmierzy się w półfinale ze zwyciężczynią meczu Aryna Sabalenka - Ludmiła Samsonowa.